Środa, 06 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Pijany kierowca potrącił pieszą

Data publikacji: 24 listopada 2015 r. 16:10
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:35
Pijany kierowca potrącił pieszą
 

Wapnica. Nawet 4,5 roku więzienia grozi 38-letniemu kierowcy skody, który po pijanemu i bez prawa jazdy potrącił prawidłowo idącą drogą kobietę w Wapnicy. Sprawca wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanej, uciekł z miejsca zdarzenia.

Leżącą na ulicy 67-letnią kobietę dostrzegły przypadkowe osoby, które od razu wezwały policję i pogotowie ratunkowe. Pokrzywdzoną z poważnymi obrażeniami ciała przetransportowano do szczecińskiego szpitala, a funkcjonariuszom na podstawie śladów i ustaleń udało się wytypować sprawcę wypadku. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec gminy Suchań, którego zatrzymano w jego domu. Tam też zaparkowany został uszkodzony pojazd, którym nietrzeźwy sprawca wypadku chwilę wcześniej potrącił kobietę. Mężczyzna w organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu. Ponadto nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Podejrzany usłyszał już zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu, co skutkowało potrąceniem prawidłowo poruszającej się drogą pieszej oraz nieudzielenia jej pomocy i ucieczkę z miejsca zdarzenia. (gra)

 Fot.: Robert STACHNIK

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kara
2015-11-25 07:32:56
Czy jest na świecie choć jedna osoba, która nie uważałaby, że takiemu zabójcy należy się najsurowsza kara?
Gienio
2015-11-24 20:35:18
Juz kiedys pisalem. Co z tego ze ma zakaz prowadzenia pojazdow? Sad zabierze mu po raz drugi, i trzeci? H=Jak jezdzi, to bedzie jezdzil, najwyzej pojdzie na garnuszek podatnikow. Tylko konfiskata samochodu i potezna kara finansowa jest w stanie temu zapobiec. Po prostu, nie bedzie mial czym i za co jezdzic.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA