Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Pijany kierowca jechał wężykiem

Data publikacji: 01 grudnia 2016 r. 10:24
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:22
Pijany kierowca jechał wężykiem
Fot. Robert Stachnik (arch.)  

Nietrzeźwy kierowca z zakazem prowadzenia pojazdów został zatrzymany przez rymańskich mundurowych dzięki czujności policjanta po służbie, który zauważył niepokojące zachowanie kierującego. Po wytrzeźwieniu kierowca usłyszy zarzuty.

– Policjant jadąc prywatnym samochodem w dniu wolnym od pracy na drodze pomiędzy Pobłociem Małym a Ramlewem zauważył, że poprzedzający go kierowca samochodu marki Audi ma trudności z utrzymaniem właściwego kierunku poruszania się. Sposób jazdy wskazywał, iż może znajdować się on w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusz natychmiast powiadomił policjantów z Posterunku Policji w Rymaniu, a następnie pojechał za kierowcą – podaje asp. Tomasz Kwaśnik.

Mundurowi z Posterunku Policji w Rymaniu zatrzymali w miejscowości Ramlewo wskazany przez swojego kolegę samochód. Podejrzenia się potwierdziły. Kierowca miał blisko dwa promile alkoholu we krwi. W dodatku nie posiadał uprawnień do kierowania oraz miał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 

Jak się okazało, jego pasażerem był właściciel pojazdu, który został ukarany przez policjantów za dopuszczenie do kierowania osoby pod wpływem alkoholu i nie mającej wymaganych uprawnień.

Kierowca został zatrzymany. Wkrótce usłyszy zarzut, za który grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. 

(p)

Fot. Robert Stachnik (arch.) 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA