Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Nietrzeźwy kierowca z kumulacją wykroczeń

Data publikacji: 29 listopada 2016 r. 19:27
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:22
Nietrzeźwy kierowca z kumulacją wykroczeń
Fot. Dariusz Gorajski (arch.)  

Policjanci ze Świnoujścia zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który kierował samochodem nie posiadając do tego uprawnień oraz bez ubezpieczenia pojazdu i dokumentów potwierdzających badania techniczne. Dodatkowo pojazd miał tablice rejestracyjne przykręconyme z innego auta. Mężczyźnie grożą surowe konsekwencje karne i finansowe. 

- Patrolujący ulice Świnoujścia policjanci zwrócili uwagę na samochód osobowy marki Audi, którego kierujący na widok radiowozu przyspieszył, a następnie gwałtownie skręcił w osiedlową uliczkę. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Badanie 26-letniego świnoujścianina na zawartość alkoholu wykazało stan nietrzeźwości - miał w organizmie ponad 1,5 promila - informuje asp. szt. Beata Olszewska.

Siedzący za kierownicą mężczyzna od razu przyznał się stróżom prawa, iż pojazd nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC, ponieważ został kupiony za granicą i nie zdążył go jeszcze zarejestrować w kraju. Poddany kontroli kierujący nie miał przy sobie żadnych dokumentów samochodu. Dalsze sprawdzenie w Krajowym Systemie Informacji Policji wykazało, że pojazd, którym poruszał się mężczyzna nie jest w ogóle dopuszczony do ruchu - nie tylko nie był ubezpieczony, ale nie miał też ważnego przeglądu technicznego. Ponadto wnikliwa kontrola wykazała, że audi posiada przykręcone tablice rejestracyjne z innego pojazdu. Jakby tego było mało... po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania.

- W związku z popełnieniem przez 26-latka przestępstwa policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali go w policyjnym areszcie, gdzie trzeźwiał. Przedstawili mężczyźnie zarzuty dotyczące kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości - podaje rzeczniczka. - Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, 10 lat zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, kilkutysięczna grzywna oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 5 tysięcy złotych.

Dodatkowo mężczyźnie przedstawiono zarzuty związane z popełnionymi wykroczeniami. Za kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu, bez wymaganych dokumentów i uprawnień, sąd może mu wymierzyć karę wysokiej grzywny.

(p)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

synonimeksynonimek
2016-11-29 22:52:25
Czy znajdzie się jakiś nietrzeźwy kierowca w Szczecinie co pierdyknie z całej siły we FRYGĘ ??? Wykupię go z aresztu. ok, ale będzie to po trzeźwemu, 10 000 PLN
Czy znajdzie się jakiś nietrzeźwy kierowca w Szczecinie co pierdyknie z całej siły we FRYGĘ ???
2016-11-29 19:38:53
Wykupię go z aresztu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA