Środa, 04 października 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Pijany 17-latek staranował znak i baner

Data publikacji: 01 sierpnia 2016 r. 12:50
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:11
Pijany 17-latek staranował znak i baner
 

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 17-latek, który spowodował kolizję drogową. Młodzieniec stracił panowanie nad pojazdem, staranował znak drogowy oraz baner reklamowy.

W niedzielę w godzinach nocnych, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach otrzymał zgłoszenie, że przy ulicy Szczecińskiej doszło do zdarzenia drogowego, którego sprawca jest najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu. Na miejsce zdarzenia został skierowany patrol.

- Policjanci ustalili, że mężczyzna jadąc ulicą stracił panowanie nad pojazdem, a następnie ściął zakręt i uderzył w znak drogowy oraz baner reklamowy po czym zatrzymał się na wjeździe na teren stacji benzynowej. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u kierującego osobowym volkswagenem ponad 2 promile alkoholu w organizmie - informuje st. sierż. Marcelina Pałaszewska.

Kierowcą okazał się 17-letni mieszkaniec powiatu pyrzyckiego, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Nastolatek został zatrzymany przez policjantów, a następnie trafił do policyjnego aresztu. W poniedziałek przedstawiony zostanie mu zarzut m.in kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu. Zgodnie z kodeksem karnym sprawca odpowie przed sądem jak osoba dorosła. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. (k)

 Fot. arch. Policji

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

%
2016-08-01 14:07:00
Oj, mamusia się zdziwi.
..
2016-08-01 14:01:36
No rurę dorwał nie ma co :) może miał taką bombę że myślał, że to ferrari :) ahahahaha co za dzban :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA