Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Będą zmiany

Data publikacji: 28 grudnia 2015 r. 17:33
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:38
Będą zmiany
Fot. Ryszard Pakieser  

Zawężenie jezdni do jednego pasa ma uspokoić ruch na ulicach Stalmacha i Druckiego-Lubeckiego w Szczecinie. Takie rozwiązanie po przeprowadzeniu badań zaproponował magistrat podczas poniedziałkowego posiedzenia Komisji ds. Bezpieczeństwa Publicznego i Samorządności.

Przypomnijmy, że w lipcu na przejściu dla pieszych na ul. Stalmacha pod kołami tzw. TIR-a zginęła kobieta. Ustalono jednak, że kierowca, który był trzeźwy, nie miał szans jej zauważyć. Zaraz po tej tragedii bliscy ofiary, ale i okoliczni mieszkańcy, zaczęli walczyć o to, aby na tym odcinku było bezpieczniej. Domagali się sygnalizacji świetlnej, twierdząc, że samochody gnają tutaj z zawrotną prędkością. Konkretnych wniosków doczekali się dopiero teraz. W tym czasie przeniesiono jednak przystanek tramwajowy, co według wielu osób tylko wpłynęło na pogorszenie sytuacji. Potwierdzeniem tego może być chociażby grudniowy wypadek, w którym to potrącone zostały dwie kobiety.

Badania natężenia ruchu zlecono na październik. W poniedziałek z kolei o tym, co można zmienić na Stalmacha i Druckiego Lubeckiego mówił Marcin Charęza, kierownik zespołu ds. organizacji ruchu magistratu. Stwierdził, że sygnalizacja świetlna nie jest konieczna, nie rozwiązałaby problemu, a "najbardziej optymalnym wariantem będzie zawężenie pasów ruchu - do jednego". Nie będzie więc można jeździć torowiskiem tramwajowym. ©℗ (kol)

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" z dnia 29 grudnia 2015 roku i e-wydaniu

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@
2015-12-29 13:12:25
K...... ! Co za idioci. Wsiadł by jeden z drugim do samochodu i przejechał by sie po torowisku. Napewno pozostawił by tam koła. Najlepszy dowód na przebłysk inżynierskiego intelektu w magistracie. Nie lepiej by było całkowicie zamknąć tę ulicę ? Problem rozwiązany w 100 % ! I kosztów magistrat by nie poniósł, na premie dla inżyniera miasta wystarczy. I tak właśnie w naszym mieście głupota pogania głupotę. Za to zostaną pieniądze na kolejne studia projektów aqua parku. Bagatela , jakieś 3 bańki kolega przytuli a co tam , światła za jakieś 50 k stawiać będziemy. Pomalujemy paski które i tak wiekszość w głebokim poważaniu mieć będzie, pod warunkiem że kupimy farbę i ktoś to jeszcze pomaluje. Kolega kolegi tego nie zrobi, za takie marne grosze pracować nie będzie , a z resztą, nikt koledze takiej byle jakiej roboty nie zleci. No chyba że się groszem sypnie, ooo to wtedy kolega robotę weżmie
Żelechowa
2015-12-28 22:19:42
Kto odpowiada za przeniesienie przystanku 6 i 11 za zakręt? Tramwaj byl widoczny....teraz jest niespodzianką w pakiecie z pieszymi...no ale bada się czy przeniesienie może mieć wpływ...potrzeba jeszcze więcej ekspertów w UM...
Kuga
2015-12-28 21:19:47
Jakoś nie widzę dzielni fachowcy, żebyście zaproponowali coś konstruktywnego, ale do krytykowania jesteście pierwsi. Wolniejsza i bezpieczniejsza jazda nie powinna boleć. Spieszcie się łapać pchły bo tak ostro kąsają.
Bob
2015-12-28 21:01:30
Brak pojazdów wraz z tramwajem. Zrobić deptak. I nie ma wypadków. Konsultant specjalista bob.
Gocław
2015-12-28 19:42:43
Hahahah lepszego pomysłu nie słyszałem. Ja bym wogóle zlikwidował ruch pojazdów tylko mogą jeździć taxi komunikacja miejska i uprzywolejowane. Hahah Szczecin Miasto Komunukacyjne. Gratulacje Gamonie z Urzedu Wioski Szczecin.
Charęza - Prima aprilis jest w kwietniu
2015-12-28 19:12:16
Czy Pan Charęza zauważył, że na tym zdezelowanym torowisku tramwajowym tramwaje poruszają się w ślimaczym tempie, a za nimi zawsze ciągnie się jakaś ciężarówka, która nie ma możliwości wyprzedzenia takiej zawalidrogi, bo ulica jest za wąska? W tej chwili kierowcy wyprzedzają ciężarówki i wjeżdżają na prawy pas między tramwajem, a TIR-em, bo kierowcy tych pojazdów - w przeciwieństwie do Pana Charęzy myślą (to nie boli) i zostawiają miejsce na taki manewr. Zakaz wyprzedzania zakorkuje jeszcze bardziej tę część miasta - gratuluję kolejnego głupiego pomysłu tego pana. Na pewno NIE przesiądę się na rower czego chciałyby urzędasy z UM na czele z głównym rowerzystom miasta - Krzystkiem. Będę pamiętał o tym przy kolejnych wyborach...
Marian
2015-12-28 19:11:53
Rozwiazane po najmniejszej lini oporu!!!! co to za eksperci??? Masakra!!!!!! Ale jacy eksperci takie miasto a o szczecinie niestety nie mowi sie dobrze nawet wsrod mieszkancow!!!!!
Krzystek - dzięki za takich "fachowców" - ręcę opadają
2015-12-28 18:58:10
Wiedziałem, że jak ten człowiek (Charęza) weźmie się za ten temat to nic sensownego nie powstanie, bo czego się można było spodziewać po tym niekompetentnym urzędniku. Brakuje tylko jeszcze ścieżki rowerowej. Co za bęcwał i ignorant - już teraz - rano jest problem żeby dostać się do miasta z północnych dzielnic i Polic, to jeszcze gość zafunduje nam likwidację jednego pasa, żeby jeszcze dłużej człowiek jechał do pracy. A może czas najwyższy wyremontować tę dziurawą ulicę i zamontować na przejściu dla pieszych sygnalizację świetlną!!!
Głupota p. Marcina
2015-12-28 17:53:07
Idąc dalej tokiem myślenia p. Marcina będzie po następnym wypadku decyzja zrobienia z Lubeckiego jednokierunkowej ulicy. Uchowaj nas Panie od takich fachowców.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA