Wtorek 25 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Pieska sprawa

Data publikacji: 2018-11-02 16:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:24
Pieska sprawa
Dlaczego wybieg dla psów na Pomorzanach jest w stanie wskazującym na... brak dobrego gospodarza? Fot. Mirosław WINCONEK  

Przepełnione kosze na śmieci, z których po okolicy nie tylko wiatr roznosi foliowe worki, zużyte butelki po rozmaitych napojach, także wysokoprocentowych alkoholach, a też puszki po piwie. Zdawać by się mogło, że to realia poweekendowego poranka przy jednym z rozrywkowych lokali w centrum Szczecina. Błąd!

Tak na wejściu - dosłownie - otwiera się pejzaż wybiegu dla psów w rejonie ulic Grudziądzkiej, Włościańskiej i Budziszyńskiej, urządzonego sporym nakładem sił i środków miejscowej Rady Osiedla Pomorzany. Problem bowiem w tym, że ów teren cieszy się sporym zainteresowaniem nie tylko właścicieli psów. Odwiedzają go również amatorzy odległych agility sportów. Z efektem - szczególnie po zmroku - zagrażającym nie tylko dobrym obyczajom.

Na co uwagę urzędników miasta ostatnio zwróciła także radna Urszula Pańka, kierując do prezydenta zapytanie:

- Dlaczego wybieg dla psów przy ulicy Budziszyńskiej jest w tak dramatycznym stanie? Regularnie znajdują się tu porozbijanie butelki grożące zwierzętom okaleczeniami. Poprzewracane są śmietniki, a śmieci fruwają po całym terenie. Niszczone są przeszkody dla zwierząt. Nie ma tu gospodarza?! Teren został pozostawiony na pastwę losu, czy raczej grup rozwydrzonych osób. Proszę o interwencję i rozwiązanie tego problemu.

Teren - jak widać - wymaga monitoringu ze strony straży miejskiej. Potrzebuje też porządnego sprzątania. Mamy nadzieję, że Zakład Usług Komunalnych wreszcie weźmie pod uwagę sygnały przekazywane w tej sprawie przez mieszkańców Pomorzan. Oby jak najszybciej.

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Pikuś
2018-11-02 21:40:44
Zwierzęta też są przecież mieszkańcami tego miasta
Pikuś
2018-11-02 18:44:13
Przecież wszystko w mieście robione jest i ma być dla dobra mieszkańców a nie dla zwierząt.
Niestety
2018-11-02 17:19:37
Na Pomorzanach mieszka patola. DLa nich to normalka. WIem bo mialem dziewczyne z Pomorzan i byla bardzo niekulturalna ale miala inne zalety dlatego spedzilem z nia 7 dni niestety w brudzie i nieladzie z jej strony

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA