środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Pies policyjny doprowadził do pijanego kierowcy

Pies policyjny doprowadził do pijanego kierowcy

Pies policyjny doprowadził do pijanego kierowcy
Data publikacji: 2017-01-20 12:32
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:15
Wywietleń: 908 204524

Policjanci z Wałcza zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który porzucił pojazd i pieszo udał się do miejsca zamieszkania. Do działań użyto psa tropiącego, który doprowadził do właściciela porzuconego pojazdu. 41-letni kierowca przyznał się do kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i konsekwencje finansowe.

Dyżurny jednostki policji w Wałczu otrzymał telefoniczną informację o tym, że przy drodze krajowej nr 10, stoi samochód osobowy, a w aucie nikogo nie ma. Na miejsce skierowany został policyjny patrol, który potwierdził te informacje. Jak się okazało, w stacyjce niezabezpieczonego samochodu nie było kluczyków. Auto nie posiadało żadnych uszkodzeń.

– Policjanci w toku wykonywanych czynności ustalili współwłaściciela pojazdu oraz zabezpieczyli na miejscu między innymi ślady zapachowe. Do działań użyli psa tropiącego. Pies policyjny doprowadził do miejsca zamieszkania użytkownika pojazdu, który spał w mieszkaniu – informuje mł. asp. Beata Budzyń. – Kiedy funkcjonariusze weszli do lokalu okazało się, że jego właściciel jest nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Mężczyzna w rozmowie z policjantami przyznał się do prowadzenia pojazdu po alkoholu, ale nie pamiętał okoliczności. Jak powiedział, kiedy wracał samochodem do domu nagle – podczas manewru skrętu w lewo – stracił panowanie nad pojazdem, wypadając częściowo z drogi. Wtedy też postanowił zostawić auto i piechotą wrócił do miejsca zamieszkania.

41-latek odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Kierowca musi też liczyć się z karą finansową. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

(p)

Fot. policja

Komentarze

@
K....a. Za jakie prowadzenie. Dla czego policja znowu urabia teorię do zaistniałej sytuacji a kurier to podkręca. Dobrze zrobił. Wypił więc zostawił pojazd. Zamknął, zabrał kluczyki i poszedł na pieszo. Kolejny sierżancina na premie chce zarobić. A może Komendant Wojewódzki wydał takie rozporządzenie aby wykrywalność podnieść ? Totalne chamstwo.
2017-01-20 16:48:50
stop pijakom
A jak już był na miejscu, to nie mógł go ten psiak tak porządnie pogryźć? Może by wytrzeźwiał i oprzytomniał, bo tak, to pewnie jeszcze nie raz o nim usłyszymy (psie i pijaku).
2017-01-20 13:43:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy