Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

Pierwsze projekty na liście SBO

Data publikacji: 2020-09-01 15:48
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-02 16:22
Pierwsze projekty na liście SBO
 

W zeszłym tygodniu rozpoczął obrady Zespół Opiniujący projekty, jakie złożono do SBO 2021. Pierwsza pula pomysłów już trafiła na listę do głosowania. O tym, które zwyciężą, mieszkańcy Szczecina zadecydują jesienią.

W lipcu tego roku zakończyło się składanie projektów do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. Mieszkańcy elektronicznie złożyli 147 lokalnych i 30 ogólnomiejskich pomysłów. 15 złożono w formie papierowej. Tegoroczna pula SBO to 14 606 083 zł do wydania. Każdy mieszkaniec mógł złożyć nieograniczoną liczbę propozycji. Projekty mogły być ogólnomiejskie – czyli takie, z których będą mogli korzystać mieszkańcy więcej niż jednej dzielnicy i na które przeznaczono 30 procent środków, oraz lokalne – na które przeznaczono 70 procent funduszy. Podział środków został rozdysponowany pomiędzy 22 obszary lokalne na podstawie liczby mieszkańców poszczególnych obszarów oraz ich powierzchni. W każdym z nich mieszkańcy złożyli przynajmniej 5 wniosków. Najwięcej (11) złożyli mieszkańcy obszaru: Żydowce – Klucz, Podjuchy, Zdroje.

Co roku projekty zgłoszone do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego przechodzą kilka etapów weryfikacji. Pomysły, które pomyślnie przejdą całą procedurę i zostaną zatwierdzane przez Zespół Opiniujący – składający się z przedstawicieli mieszkańców Szczecina, organizacji pozarządowych, rad osiedli i Młodzieżowej Rady Miasta Szczecin – trafią na listę do głosowania. Mieszkańcy wybiorą najlepsze z nich w listopadowym głosowaniu. Po weryfikacji formalnej przez Biuro Dialogu Obywatelskiego projekty zostały opublikowane na stronie sbo.szczecin.eu, gdzie może się z nimi zapoznać każdy mieszkaniec Szczecina.

Wśród zgłoszonych pomysłów znalazł się m.in. projekt „Ciechocinek na Pomorzanach” – stworzenie w tej dzielnicy tężni solankowej, budowa pierwszego w Polsce toru dla rowerów elektrycznych i mtb, czyli tzw e-bike Park, ekologiczny basen na Odrze – powstanie basenu na Wyspie Grodzkiej z wraku barki lub promu, postumenty: Floriana Krygiera przy stadionie przy ulicy Twardowskiego, Michaela Jacksona w alei Piastów, Anonimowych Bohaterów na placu Żołnierza Polskiego (np. lekarza, pracowników służb technicznych, krwiodawcy, psa ratownika, wojownika, husarza i żołnierza, dawcy organów, policjanta, pilota, marynarza, strażaka), Sybiraków, Czesława Niemena przy amfiteatrze w parku Kasprowicza, Sediny na placu Tobruckim.

Pierwsze projekty już trafiły na listę do głosowania.

– 25 sierpnia odbyły się pierwsze obrady Zespołu Opiniującego SBO 2021, podczas których rozpatrzono i zdecydowano o skierowaniu na listę do głosowania przez mieszkańców pierwszej puli projektów. Członkowie zespołu pracują społecznie, zapoznają się z projektami i je opiniują zdalnie za pomocą systemu elektronicznego oraz omawiają projekty i podejmują decyzję na cyklicznych posiedzeniach. O wynikach weryfikacji autorzy projektów są indywidualnie powiadamiani. Ci, których projekty zostały odrzucone, mają prawo do odwołania się od decyzji Zespołu Opiniującego do Zespołu Odwoławczego SBO 2021. Autor ma na to pięć dni roboczych. Natomiast projekty, które uzyskały pozytywny wynik weryfikacji zarówno w UM, jak i w zespole, zajmą swoje miejsce na wstępnej liście do głosowania. Ostateczną listę projektów zespoły społeczne zatwierdzą po zakończeniu weryfikacji wszystkich projektów w Zespole Opiniującym, w tym rozpatrywaniu ewentualnych odwołań – wyjaśnia Sylwia Cyza-Słomska z Centrum Informacji Miasta UM w Szczecinie. ©℗

(dar)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do 🤣
2020-09-02 07:19:29
Poczytaj sobie transkrypty z rozpraw sądowych. Zobaczysz, że dowody oskarżyciela i jego wywody to była komedia. Jackson był i jest niewinny.
🤣
2020-09-01 22:59:11
cyt. " Wymiar sprawiedliwości uznał go za niewinnego, FBI również nic nie znalazło. Tam chodziło i chodzi o kasę" Zgadza się. Został uznany za niewinnego, bo miał kasę. Biedak poszedłby siedzieć na długie lata do więzienia. Za pedofilię. To był zwykły dewiant. Zbok, który kopulował z małymi chłopcami. Inną sprawą jest to, że ich rodzice podsuwali własne dzieci temu zbokowi. Dla kasy.
Do bee
2020-09-01 22:10:04
Przestań pisać bzdury wyssane z palca! Wymiar sprawiedliwości uznał go za niewinnego, FBI również nic nie znalazło. Tam chodziło i chodzi o kasę. A sam Jackson był muzycznym geniuszem, świetnym wokalistą i tancerzem,ponadto o kompozytorem, autorem tekstów, producentem, choreografem i filantropem. Jego muzyka jest ponadczasowa.
bee
2020-09-01 20:59:56
Postument Michaela Jacksona w alei Piastów????? Czy postument będzie równocześnie informował, że ww był pedofilem? Może przedstawiający "króla popu" podczas stosunku seksualnego z nieletnim? Tak w imię pokazania prawdziwego oblicza "artysty"
@czajka -trzczajkowski
2020-09-01 18:16:08
Trzeba było sobie wykupić za 30 tys miejsce w garazu albo za 15 tys indywidualne miejsce postojowe .Czasy gdzie miejsca parkingowe były za darmo bezpowrotnie mineły
Antoni
2020-09-01 17:01:59
W takim razie Miasto Szczecin powinno zadbać o plan zagospodarowania przestrzennego przy ul. Podborzanskiej. Nie zrobili tego, więc osoba z ich koalicji chce ratować.
czajka -trzczajkowski
2020-09-01 16:30:22
na warszewie jest projekt radnego kadłubowskiego PO.utworzenie parkingu koło podbórzańskiej na osiedlu gdzie developer napaćkał bloków i nie pomyslał o miejscach parkingowych.Teraz publiczne pieniądze miałyby iść na to o czym developer nie przewidział i nie wydał pieniądzy a radny z PO chce być dobrym wujem..

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA