czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Pierwsze BMW dla policjantów w regionie. Drżyjcie piraci drogowi!

Pierwsze BMW dla policjantów w regionie. Drżyjcie piraci drogowi!

Pierwsze BMW dla policjantów w regionie. Drżyjcie piraci drogowi!
Data publikacji: 2018-01-17 17:32
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:44
Wywietleń: 5771 310049

Nieoznakowany radiowóz BMW z wideorejestratorem trafił do zachodniopomorskiego garnizonu. W środę (17 stycznia) jednostka policji w Wałczu jako pierwsza otrzymała nowoczesne BMW serii 3. W najbliższych dniach samochód wyjedzie do służby, aby zadbać o poprawę bezpieczeństwa - zwłaszcza na drogach krajowych przebiegających przez powiat wałecki. Kolejny radiowóz tej marki zostanie niedługo przekazany stargardzkim stróżom prawa.

Zachodniopomorska policja otrzyma w sumie sześć nowoczesnych nieoznakowanych radiowozów BMW serii 3. Każdy z nich wyposażony jest w wideorejestrator. Samochody te będą wykorzystywane przez funkcjonariuszy drogówki. Najnowocześniejszy sprzęt ma przyczynić się do jeszcze większej poprawy bezpieczeństwa na drogach naszego województwa. Szybkie BMW o mocy silnika 251 KM z napędem 4x4, będą skuteczne w walce z drogowymi „piratami” i zdecydowanie ostudzą ich poczynania.

Oprócz BMW policjanci z Wałcza otrzymali również oznakowany pojazd KIA Ceed. Oba auta zostały zakupione ze środków Komendy Głównej Policji i będą służyć wałeckim policjantom z Referatu Ruchu Drogowego.

W środę odbyła się również narada roczna, podczas której omówiono stan bezpieczeństwa na terenie powiatu wałeckiego za rok 2017. W spotkaniu uczestniczył wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz, komendant wojewódzki policji w Szczecinie insp. Jacek Cegieła, kadra kierownicza i policjanci powiatu wałeckiego. 

(p)

Fot. policja

Komentarze

Czytelnik
Na potwierdzenie tego co poniżej w poście.Wp w swoim art ujawnia brutalną rzeczywistość..........." Limuzynę premier Szydło jej kierowca ubezpieczył z własnej kieszeni. "Koszty naprawy będą kolosalne” Rozbita limuzyna premier Szydło, podobnie jak inne samochody w BOR, zamiast autocasco była objęta ubezpieczeniem opłaconym z prywatnej kieszeni kierowców – dowiedziała się nieoficjalnie Wirtualna Polska. To pokryje tylko część kolosalnych koszów naprawy, które mogą sięgnąć 400 tys. zł – ocenia oficer BOR. Biuro odpowiada, że funkcjonariusze wykupują dodatkowe ubezpieczenia dobrowolnie..... "
2018-01-18 22:07:20
Czytelnik
@wq -kolego nie wprowadzaj dezinformacji i nie tupaj tak nóżkami bo po pierwsze AC te auta nie mają i mieć nie będą ( informacja od rzecznika prasowego KGP ) po drugie wyposażone są w resortowe tablice rejestracyjne HPW....Po trzecie te auta w większości będą zapewne wozić tyłki policyjnym VIP-om,Komendantom świcie i uczestniczyć w zabezpieczaniu przejazdów pana Ministra.Nie ma specjalnie co liczyć na to,że to auto będzie w codziennej służbie bo KWP pójdzie po prostu z torbami.Taka jest rzeczywistość.O pościgach tym autem można zapomnieć bo tak jak ktoś tu napisał żaden policjant nie wezmie na swoje barki ryzyka i odpowiedzialności za ewentualne szkody wywołane kolizją lub innym drogowym zdarzeniem,nawet jak sobie wykupi prywatne AC.
2018-01-18 13:52:58
wq
Umiecie czytać? Ma napęd 4x4, polisę też ma. Co Wam tak ściska, polonezami mają jeździć? Drżyjcie beemkarze, teraz w lusterku to może nie być Wasz kumpel.
2018-01-18 11:32:35
Ja
Napęd mają ok wszystkie te BMW są w XDrivie czyli napęd na 4 kola. Pytanie czy na zimówki wystarczyło?
2018-01-18 10:22:28
do @ reżimowy emeryt.
- no to w zamian Polonez-Turbo?....Faktycznie tylny napęd przy ściganiu (nie na prostej) to tylko "Basen Górniczy"...P.S - jeśli "bemwica" pokropiona to do pierwszego ronda "ścignie", ale dalej już nie.
2018-01-18 09:57:09
Piotr
Wiesz ,,Reżimowy",że te cacka szybko się skończą bo mają tylni napęd,a jak dobrze wiem z autopsji to takich aut na wyposażeniu policji nie było (może gdzieś jednostkowe z zakupu samorządów).Szkoła jazdy takim samochodem też jest inna.Zobaczymy, bo przecież teraz mamy kadrę najlepszą i wszechstronnie wyszkoloną, oby nie jak BOR.
2018-01-18 01:35:30
Bmw
I tak jak się widzi w lusterku bmw to się je zawsze puszcza, bo nie wiadomo, jaki numer wywinie ;)
2018-01-17 21:35:00
ja ;-)
Wystarczy, że z nadmierną prędkością wkroczą w zakręt przy Basenie Górniczym w Szczecinie i tyle będzie z drżenia kierowców ;p
2018-01-17 20:48:26
Gość
A czy te pojazdy posiadają AC ?
2018-01-17 18:52:13
reżimowy emeryt - brawo ! 100% racji.
Ściskam Ci rękę.
2018-01-17 18:30:12
reżimowy emeryt.
Radości nie ma żadnej bo w sumie znając doskonale panujące w tej służbie realia-należy współczuć.Współczuć policjantowi który go weźmie"na stan" i tym wszystkim którzy będą z niego korzystać a spowodują....straty w mieniu,czyli najprościej mówiąc uszkodzą.Po drugie współczuję mechanikom z Wydziału Transportu KWP w Szczecinie którym przyjdzie dłubać przy tym aucie.Generalnie nikt z policjantów z radości nie skacze bo mają świadomość tego co biorą na stan i komu przyjdzie płacić za te dobra luksusowe.To nie Komendant zapłaci to nie minister zapłaci-obciążą kosztami napraw policjantów.Czy zatem jako pojazd statyczny w służbie potrzebne jest tej klasy auto-? Moim skromnym zdaniem nie,bo nie stać Polskiej Policji na takie luksusy w sytuacji kiedy są inne potrzeby znacznie pilniejsze by ją doposażać i wyposażać.
2018-01-17 17:58:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”