czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Pierwsze BMW dla policjantów w regionie. Drżyjcie piraci drogowi!

Pierwsze BMW dla policjantów w regionie. Drżyjcie piraci drogowi!

Pierwsze BMW dla policjantów w regionie. Drżyjcie piraci drogowi!
Data publikacji: 2018-01-17 17:32
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:44
Wywietleń: 5771 310049

Nieoznakowany radiowóz BMW z wideorejestratorem trafił do zachodniopomorskiego garnizonu. W środę (17 stycznia) jednostka policji w Wałczu jako pierwsza otrzymała nowoczesne BMW serii 3. W najbliższych dniach samochód wyjedzie do służby, aby zadbać o poprawę bezpieczeństwa - zwłaszcza na drogach krajowych przebiegających przez powiat wałecki. Kolejny radiowóz tej marki zostanie niedługo przekazany stargardzkim stróżom prawa.

Zachodniopomorska policja otrzyma w sumie sześć nowoczesnych nieoznakowanych radiowozów BMW serii 3. Każdy z nich wyposażony jest w wideorejestrator. Samochody te będą wykorzystywane przez funkcjonariuszy drogówki. Najnowocześniejszy sprzęt ma przyczynić się do jeszcze większej poprawy bezpieczeństwa na drogach naszego województwa. Szybkie BMW o mocy silnika 251 KM z napędem 4x4, będą skuteczne w walce z drogowymi „piratami” i zdecydowanie ostudzą ich poczynania.

Oprócz BMW policjanci z Wałcza otrzymali również oznakowany pojazd KIA Ceed. Oba auta zostały zakupione ze środków Komendy Głównej Policji i będą służyć wałeckim policjantom z Referatu Ruchu Drogowego.

W środę odbyła się również narada roczna, podczas której omówiono stan bezpieczeństwa na terenie powiatu wałeckiego za rok 2017. W spotkaniu uczestniczył wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz, komendant wojewódzki policji w Szczecinie insp. Jacek Cegieła, kadra kierownicza i policjanci powiatu wałeckiego. 

(p)

Fot. policja

Komentarze

Czytelnik
Na potwierdzenie tego co poniżej w poście.Wp w swoim art ujawnia brutalną rzeczywistość..........." Limuzynę premier Szydło jej kierowca ubezpieczył z własnej kieszeni. "Koszty naprawy będą kolosalne” Rozbita limuzyna premier Szydło, podobnie jak inne samochody w BOR, zamiast autocasco była objęta ubezpieczeniem opłaconym z prywatnej kieszeni kierowców – dowiedziała się nieoficjalnie Wirtualna Polska. To pokryje tylko część kolosalnych koszów naprawy, które mogą sięgnąć 400 tys. zł – ocenia oficer BOR. Biuro odpowiada, że funkcjonariusze wykupują dodatkowe ubezpieczenia dobrowolnie..... "
2018-01-18 22:07:20
Czytelnik
@wq -kolego nie wprowadzaj dezinformacji i nie tupaj tak nóżkami bo po pierwsze AC te auta nie mają i mieć nie będą ( informacja od rzecznika prasowego KGP ) po drugie wyposażone są w resortowe tablice rejestracyjne HPW....Po trzecie te auta w większości będą zapewne wozić tyłki policyjnym VIP-om,Komendantom świcie i uczestniczyć w zabezpieczaniu przejazdów pana Ministra.Nie ma specjalnie co liczyć na to,że to auto będzie w codziennej służbie bo KWP pójdzie po prostu z torbami.Taka jest rzeczywistość.O pościgach tym autem można zapomnieć bo tak jak ktoś tu napisał żaden policjant nie wezmie na swoje barki ryzyka i odpowiedzialności za ewentualne szkody wywołane kolizją lub innym drogowym zdarzeniem,nawet jak sobie wykupi prywatne AC.
2018-01-18 13:52:58
wq
Umiecie czytać? Ma napęd 4x4, polisę też ma. Co Wam tak ściska, polonezami mają jeździć? Drżyjcie beemkarze, teraz w lusterku to może nie być Wasz kumpel.
2018-01-18 11:32:35
Ja
Napęd mają ok wszystkie te BMW są w XDrivie czyli napęd na 4 kola. Pytanie czy na zimówki wystarczyło?
2018-01-18 10:22:28
do @ reżimowy emeryt.
- no to w zamian Polonez-Turbo?....Faktycznie tylny napęd przy ściganiu (nie na prostej) to tylko "Basen Górniczy"...P.S - jeśli "bemwica" pokropiona to do pierwszego ronda "ścignie", ale dalej już nie.
2018-01-18 09:57:09
Piotr
Wiesz ,,Reżimowy",że te cacka szybko się skończą bo mają tylni napęd,a jak dobrze wiem z autopsji to takich aut na wyposażeniu policji nie było (może gdzieś jednostkowe z zakupu samorządów).Szkoła jazdy takim samochodem też jest inna.Zobaczymy, bo przecież teraz mamy kadrę najlepszą i wszechstronnie wyszkoloną, oby nie jak BOR.
2018-01-18 01:35:30
Bmw
I tak jak się widzi w lusterku bmw to się je zawsze puszcza, bo nie wiadomo, jaki numer wywinie ;)
2018-01-17 21:35:00
ja ;-)
Wystarczy, że z nadmierną prędkością wkroczą w zakręt przy Basenie Górniczym w Szczecinie i tyle będzie z drżenia kierowców ;p
2018-01-17 20:48:26
Gość
A czy te pojazdy posiadają AC ?
2018-01-17 18:52:13
reżimowy emeryt - brawo ! 100% racji.
Ściskam Ci rękę.
2018-01-17 18:30:12
reżimowy emeryt.
Radości nie ma żadnej bo w sumie znając doskonale panujące w tej służbie realia-należy współczuć.Współczuć policjantowi który go weźmie"na stan" i tym wszystkim którzy będą z niego korzystać a spowodują....straty w mieniu,czyli najprościej mówiąc uszkodzą.Po drugie współczuję mechanikom z Wydziału Transportu KWP w Szczecinie którym przyjdzie dłubać przy tym aucie.Generalnie nikt z policjantów z radości nie skacze bo mają świadomość tego co biorą na stan i komu przyjdzie płacić za te dobra luksusowe.To nie Komendant zapłaci to nie minister zapłaci-obciążą kosztami napraw policjantów.Czy zatem jako pojazd statyczny w służbie potrzebne jest tej klasy auto-? Moim skromnym zdaniem nie,bo nie stać Polskiej Policji na takie luksusy w sytuacji kiedy są inne potrzeby znacznie pilniejsze by ją doposażać i wyposażać.
2018-01-17 17:58:59