sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Jechał pijany, staranował radiowozy, uciekał na piechotę...

Jechał pijany, staranował radiowozy, uciekał na piechotę...

Jechał pijany, staranował radiowozy, uciekał na piechotę...
Data publikacji: 2018-01-17 14:07
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:44
Wywietleń: 2868 310038

31-letni mieszkaniec gminy Choszczno, który kierując renaultem safranem po pijanemu staranował dwa radiowozy i uciekał przed stargardzkimi policjantami, najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości, niepodporządkowanie się kontroli oraz zmuszanie funkcjonariuszy do zaniechania prawnych czynności mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (14 bm.) ok. g. 5 na Obwodnicy Staromiejskiej w Stargardzie kierowca renaulta safrana nie zapanował nad pojazdem i zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu, uderzył w jadący w przeciwnym kierunku oznakowany radiowóz.

- Sprawca, nie zatrzymując swojego pojazdu, odjechał w stronę Bydgoszczy - informuje kom. Łukasz Famulski, oficer prasowy stargardzkiej KPP. - Mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawanych przez rannych funkcjonariuszy, którzy podjęli za nim pościg, mężczyzna kontynuował ucieczkę, w trakcie której uszkodził kolejny radiowóz, podejmujący względem niego interwencję w Suchaniu. Kilkaset metrów dalej, skręcając w drogę szutrową porzucił pojazd i pieszo uciekał przez zarośla i trzcinowiska.

Kom. Famulski dodaje, że funkcjonariuszom udało się jednak dogonić 31-letniego mieszkańca gminy Choszczno, który jak się okazało w organizmie miał niemal 1 promil alkoholu. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, a dwóch rannych funkcjonariuszy przetransportowano do szpitala.

(gra)

Fot. KPP Stargard

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”