sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pierwsza przysięga terytorialsów w Szczecinie po odmrożeniu

Pierwsza przysięga terytorialsów w Szczecinie po odmrożeniu [GALERIA]

Pierwsza przysięga terytorialsów w Szczecinie po odmrożeniu
Data publikacji: 2020-06-19 14:26
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-22 11:00
Wywietleń: 739 460106

Pierwsi po odmrożeniu systemu szkoleń, nowi żołnierze 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyli w piątek wojskową przysięgę w sali tradycji brygady w Szczecinie-Podjuchach. Ze względu na reżim sanitarny, ich rodziny zobaczą uroczystość dzięki internetowi.

Przysięgę złożyło 23 żołnierzy ochotników, którzy jeszcze przed pandemią zdążyli przejść przez badania lekarskie i psychologiczne, ale sytuacja epidemiologiczna uniemożliwiła ich wcielenie i przeszkolenie. Teraz zakończyli 16-dniowe szkolenie podstawowe i złożyli uroczystą przysięgę.

Przysięga WOT w reżimie sanitarnym

Przed wejściem na salę, każdy z żołnierzy miał mierzoną temperaturę i dezynfekowane ręce, a między żołnierzami utrzymywano dwumetrową odległość. Przysięgę przyjmował dowódca 14 ZBOT płk. Grzegorz Kaliciak. List do żołnierzy wystosował Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

Przysięga 14 ZBOT w Szczecinie

„Podjęliście decyzję o wstąpieniu do Wojsk Obrony Terytorialnej, których podstawowym zadaniem jest służba lokalnej społeczności. Zarówno podczas wojny jak i w czasie pokoju, w czasach kryzysowych, w trakcie zagrożeń takich jak obecna pandemia koronawirusa, macie zawsze być gotowi do wsparcia potrzebujących - gotowi chronić życie, zdrowie i mienie tutejszej ludności” - napisał szef MON.

Zapis przysięgi terytorialsów w internecie 

- Dziękuję, że przeszliście to 16-dniowe, intensywne przeszkolenie, że zdecydowaliście się być żołnierzami obrony terytorialnej - mówił płk Grzegorz Kaliciak. - Dzisiejsze wydarzenie zorganizowaliśmy tak uroczyście, jak było to możliwie. Pamiętajmy, że Covid wciąż trwa i musimy dbać o wspólne bezpieczeństwo. Wasze rodziny dzięki internetowi będą mogły ją obejrzeć i mam nadzieję, że to rozumieją.

Przysięgający zostali podzieleni na dwie grupy, aby w sali nie przebywało jednocześnie za wiele osób.

14 ZBOT powołana jesienią 2019 roku liczy dziś ok. 300 żołnierzy. Kolejne wcielenie i przysięga odbędą się w lipcu.

(k)

Fot. 14 ZBOT

Pierwsza przysięga terytorialsów w Szczecinie po odmrożeniu Pierwsza przysięga terytorialsów w Szczecinie po odmrożeniu Pierwsza przysięga terytorialsów w Szczecinie po odmrożeniu Pierwsza przysięga terytorialsów w Szczecinie po odmrożeniu Pierwsza przysięga terytorialsów w Szczecinie po odmrożeniu Pierwsza przysięga terytorialsów w Szczecinie po odmrożeniu

Komentarze

Wędkarzom też?
- naczelny wądkarz Rzeczpospolitej nosi mundur WSI i twierdzi; - gdyby ryby były w jeziorze to wądkarstwo nie miałoby sensu.
2020-06-20 09:54:59
dexter
ołowiane parodie harcerzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2020-06-20 06:49:34
@Wszystkim
Wędkarzom też?
2020-06-19 20:05:57
Wszystkim
Wszystkim którzy noszą polski mundur powinno oddawać się należyty szacunek. Podzielam opinię swojego przedmówcy.
2020-06-19 19:14:46
Zak
Jak powstawalo WOT to PO wysmiewalo sie nich ze to kaleki patologia itp Podczas epidemii okazalo sie ze to doskonale wyszkoleni zolnierze ktorzy odgrywaja bardzo wazna role w obronnosci kraju.
2020-06-19 18:46:22

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie