wtorek, 14 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Terytorialsi pamiętali o 95 urodzinach łączniczki AK

Terytorialsi pamiętali o 95 urodzinach łączniczki AK

Terytorialsi pamiętali o 95 urodzinach łączniczki AK
Data publikacji: 2020-05-31 14:53
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-02 08:20
Wywietleń: 730 457478

95 urodziny obchodziła podopieczna zachodniopomorskich terytorialsów, pani Wanda Dąbrowska - kombatantka Armii Krajowej okręgu  Wilno. Z życzeniami odwiedził ją zastępca dowódcy 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialanej, ppłk Mirosław Radwan oraz jej opiekun - szer. Radosław Adamski - w cywilu doktorant na Uniwersytecie Szczecińskim.

- Pełna życia, przesympatyczna, silna osoba. To charakterystyczne dla żołnierzy AK, w tym wieku są pełni życia. Podziwiam ją i jestem dumny z tego, że mogę być potrzebny - mówi szer. Adamski.

Wanda Dąbrowska jest jedną z 20 kombatantów - podopiecznych 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Od początku pandemii, żołnierze WOT robią dla nich zakupy, załatwiają sprawy urzędowe, pomagają przy wizycie u lekarza czy po prostu rozmawiają. Mieszkającym samotnie starszym ludziom takie wsparcie jest bardzo potrzebne.

- Jesteśmy dumni, że możemy im pomagać. Z żołnierzy AK czerpiemy tradycję i siłę do działania - mówił podczas wręczania kwiatów, ppłk Mirosław Radwan.

(ip)

Fot. Wojska Obrony Terytorialnej

Terytorialsi pamiętali o 95 urodzinach łączniczki AK

Komentarze

tytuł powinien brzmieć
ORMOwcy z wizytą u Pani Wandy
2020-06-02 08:01:40
@ITD
Zapewne sama również głosowała na Kwaśniewskiego jak większość Polaków w tamtych czasach.
2020-06-01 13:04:53
Zenek Sanitariusz
Przypuszczam że przyjemniej było by pani Dąbrowskiej gdyby odwiedziło ją PRAWDZIWE wojsko.
2020-06-01 08:50:48
@ abc
Za to teraz miały być 10 -ego maja "demokratyczne wybory" podyktowane przez SFILCOWANEGO SUŁTANA Z ŻOLIBORZA to cię kręci ?? Dyktatura ?? Ci co walczyli o demokrację , albo już nie żyją , albo tak , jak ja "zęby by ci policzyli" płatny pachołku PIS!
2020-05-31 20:02:45
abc
Ci ''tzw'' funkcjonariusze służyli ludziom ,którzy nigdy nie byli wybrani w demokratycznych wyborach.Wiekszosc z nich była przywieziona na sowieckich tankach w smierdzacych walonkach.
2020-05-31 19:37:43
Do krotko
Może ty tych czasów nie doczekasz , ale ja mam szansę ...Dojdziemy do tego ,że funkcjonariusze wszystkich służb za czas rządów PIS nie otrzymają naliczonej emerytury lub renty ..tak ma być według ciebie patolu PISowski ??
2020-05-31 17:43:14
ITD
Wielki szacunek dla pani Wando.Co pani musiala czuc jak tzw"'polactwo'' dwukrotnie wybieralo na prezydenta TW''alka'' i na poslow do sejmu i eurokolchozu komunistow.
2020-05-31 17:42:09
Tylko pytam
I po to tworzy się nową formację wojska?
2020-05-31 17:40:46
krotko
Tacy ludzie jak pani Wanda powinni być otoczeni przez państwo polskie pelna troska.Zostalo ich już niewielu.Rozne rozenki walcza o przywrócenie swiadczen ich prześladowcom.Bandyci w togach/sędziowie,prokuratorzy/nigdy nie zostali pociagnieci do odpowiedzialności.Brali lub biora do tej pory wysokie emerytury.Nawet jak już nie zyja to świadczenia pobierają ich zony.Dlatego jeszcze panosza się wnaszym kraju postkomuniści.
2020-05-31 16:07:43