poniedziałek, 14 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Pierwsza odsłona Westivalu

Pierwsza odsłona Westivalu

Pierwsza odsłona Westivalu
Data publikacji: 2015-11-15 16:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 1641 37725

Za nami  pierwszy weekend Westivalu, wydarzenia poświęconego architekturze. Szczeciński Westival rozpoczął się w piątek w specjalnie przygotowanym miasteczku festiwalowym, które przez ostatnie dni budowano na pasie zieleni przy Trasie Zamkowej. 

Wydarzeniem, które zainaugurowało imprezę był wernisaż wystawy prezentującej obiekty nominowane do nagrody Miesa van der Rohe 2015, przyznawanej co dwa lata najlepszym obiektom Unii Europejskiej od 1988 roku. W tym roku laureatką została siedziba Filharmonii Szczecińskiej. Ekspozycję można oglądać do 28 listopada codziennie w godz. 11-19 w miasteczku festiwalowym. 

Powstanie tego obiektu oraz liczne wyróżnienia, które otrzymał, były punktami wyjścia dla organizatorów przy tworzeniu tegorocznego programu Westivalu. Realizacja projektu filharmonii była efektem konkursu architektonicznego. Stąd też problematyka pierwszego panelu dyskusyjnego, który odbył się w sobotę. Oprócz tematów związanych z tą formą wyłaniania projektów, mówiono także o innych sposobach decydowania o przestrzeni publicznej, takich jak konsultacje społeczne, czy budżety partycypacyjne. 

Westival trwać będzie do 28 listopada, a główne wydarzenia mu towarzyszące zaplanowano na kolejne weekendy. W najbliższy piątek o godz. 17 w miasteczku festiwalowym rozpocznie się kolejna dyskusja, tym razem o budownictwie mieszkaniowym. W sobotę o godz. 10 zwiedzanie biurowca Lastadia, a o godz. 12 kolejny spacer z Przmekiem Głową, tym razem po prawobrzeżu. Początek przy siedzibie SARP (ul. Mariacka 10, Szczecin). W sobotę o godz. 17 panel dyskusyjny będzie dotyczyć strategii rozwoju miasta. Więcej na www.westival.pl .

(szymw)

Fot. Robert STACHNIK

Westival trwać będzie do 28 listopada

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Czy fotopułapki przy pojemnikach na śmieci to dobry sposób na wyegzekwowanie segregowania odpadów?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie