Niedziela, 14 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Wygrać Szczecin

Data publikacji: 13 listopada 2015 r. 10:12
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:33
Wygrać Szczecin
 

„Wygrać Szczecin", to hasło tegorocznej edycji Westivalu. Organizatorzy chcą zachęcić mieszkańców do debaty na temat dobrej architektury. Pragną też znaleźć odpowiedź na pytanie czym ona jest, skąd się bierze, jak może się przyczynić do rozwoju miasta.

Westival zacznie się 13 listopada o godz. 18 w festiwalowym miasteczku stworzonym na pasie zieleni naprzeciwko Centrum Dialogu Przełomy. Wydarzeniem inaugurującym będzie otwarcie wystawy, prezentującej budynki nominowane do nagrody Miesa van der Rohe 2015, przyznawanej co dwa lata najlepszym obiektom Unii Europejskiej. W tym roku laureatką została siedziba Filharmonii Szczecińskiej.

W sobotę, o godz. 9.30, rozpocznie się zwiedzanie hali widowiskowo-sportowej Azoty Arena przy ul. Szafera. O godz. 12, na spacer „Manhattan muzycznie, modernistycznie" zaprasza znany szczeciński przewodnik Przemek Głowa. Start przed siedzibą SARP (ul. Mariacka 10) a dalej zwiedzający zobaczą i posłuchają opowieści o filharmonii, Hotelu Park, Domu Marynarza, osiedlach: Grabowa, Przy parku, Pionierów, Niecka Niebuszewska i Manhattanie, Parku Dendrologicznym, Techno Parku.

O godz. 17 w Westival Forum w miasteczku festiwalowym odbędzie się panel dyskusyjny „Demokracja inwestowania w przestrzeń". Przewidziano także warsztaty dla studentów „Szczecin przyszłości-przyszłość Szczecina. Łasztownia", a także dla dzieci. Program imprezy został rozłożony na trzy listopadowe weekendy. Westival potrwa do 29 listopada. Więcej informacji na www.westival.pl.

(szymw)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wszystko tylko nie modernizm, czyli architektura pudeka po butach.
2015-11-13 15:11:43
Jedyna ostatnio iskierka nadziei remont hotelu piast....

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA