Sobota 04 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Pierwsi rodzice wcześniaków poddani szczepieniom na COVID-19 w szpitalu "Zdroje" [GALERIA]

Data publikacji: 2021-01-21 13:56
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-22 08:02
Pierwsi rodzice wcześniaków poddani szczepieniom na COVID-19 w szpitalu "Zdroje"
Na zdjęciu: szczepiący Jan Ślęzak i państwo Wójcikowie. Fot. SPSZOZ "Zdroje"  

Na początku roku, po licznych apelach, rodzice wcześniaków przebywających na oddziałach szpitalnych zostali włączeni do tzw. „zerowej” grupy szczepień. Tym samym znaleźli się w priorytetowej grupie osób do zaszczepienia przeciw COVID-19. W czwartek (21 stycznia) w szpitalu „Zdroje” pierwsi rodzice wcześniaków skorzystali z tej możliwości.

- W godzinach przedpołudniowych dawkę szczepionki otrzymali państwo Marta i Tomasz Wójcikowie, których córeczki-bliźniaczki przebywają na Oddziale Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka - informuje Magdalena Knop, rzecznik prasowy szpitala. 

Pierwsze szczepienie rodziców wcześniaków 

Dziewczynki przyszły na świat 4 stycznia, w 31. tygodniu ciąży.

- Od tego czasu, ze względu na wprowadzone w szpitalu ograniczenia odwiedzin wynikające z panującej sytuacji epidemiologicznej, rodzice mogli widywać swoje pociechy w bardzo ograniczonym zakresie. Teraz, po zaszczepieniu, będą mogli odwiedzać i przytulać swoje maluszki zgodnie z zasadami obowiązującymi na oddziale przed wybuchem pandemii - dodaje M.Knop.

- Niezwykle cieszymy się z możliwości zaszczepienia przeciw COVID-19 - przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo naszych malutkich córeczek. Pozwoli nam to na częstsze i dłuższe wizyty u Jagny i Wandy, które przebywają na oddziale intensywnej terapii, a obecna forma nie sprzyjała budowaniu więzi i poczucia bliskości, jakiej te maleństwa potrzebują - mówi Marta Wójcik, mama bliźniaczek. 

Szczepienia grupy zero w szpitalu "Zdroje"

Obecnie w szpitalu „Zdroje” na Oddziale Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka przebywa 21 noworodków.  Wszyscy rodzice i prawni opiekunowie wcześniaków są informowani o możliwości zaszczepienia przeciw COVID-19. Państwo Wójcikowie są pierwszymi rodzicami, którzy z tej możliwości skorzystali. Wolę poddania się szczepieniu rodzice powinni zgłaszać personelowi oddziału, na którym przebywa noworodek. Wówczas podanie dawki odbywa się na miejscu, w szpitalu „Zdroje”  lub w innej placówce na zasadach, jakie obowiązują osoby z priorytetowej grupy „zero”. 

Od momentu rozpoczęcia w „Zdrojach” akcji szczepień, w ramach grupy zero dawki otrzymało 2.020 osób.

- Liczymy, że już wkrótce, dzięki zwiększonym dostawom szczepionek, będziemy mogli w pełni wykorzystywać potencjał organizacyjny i zasobowy, jakim dysponujemy, istotnie zwiększając dzienną liczbę szczepionych osób - mówi rzeczniczka szpitala.

oprac. (mj)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

k....k12
2021-01-22 06:42:08
Wyszczepieni z łapanki. Mogliście jeszcze oprócz szczepionki zażądać od od tych dwojga oddania po jednej nerce za możliwość kontaktu z własnymi dziećmi. Potomstwo robi za zakładnika. Ot i dobrowolność procederu znaczy się procedury
toi
2021-01-21 19:20:57
zdejmij tą żenująca koszulke!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA