Niedziela, 14 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Druga dawka szczepionki przeciw COVID-19 zgodnie z planem

Data publikacji: 19 stycznia 2021 r. 15:58
Ostatnia aktualizacja: 19 stycznia 2021 r. 17:14
Druga dawka szczepionki przeciw COVID-19 zgodnie z planem
Szczepienia w jednym z domów pomocy społecznej w Szczecinie Fot. archiwum  

Do szpitala na szczecińskich Pomorzanach dotarły jednak szczepionki przeciwko COVID-19 dla osób, które przyjęły już pierwszą dawkę. Podanie drugiej dawki szczepionki grupie zero odbywa się zgodnie z planem. Natomiast szczepienie osób pierwszą dawką w ramach grupy zero nadal jest wstrzymane.

Jest druga dawka

Szpital kliniczny nr 2 na Pomorzanach otrzymał wyczekiwane wczoraj (18 stycznia) szczepionki przeciw COVID-19, które miały być podawane jako druga dawka osobom z grupy zero.

- Do naszego szpitala dostarczono wyczekiwane wczoraj (18 stycznia) szczepionki - poinformowała we wtorek (19 stycznia) Bogna Bartkiewicz, rzecznik prasowy szpitala przy al. Powstańców Wielkopolskich. - Transport 990 szczepionek dojechał około południa i jest już podawany w ramach 2. dawki osobom objętym grupą zero.

Kolejne zamówienie dostaw szczepionek szpital będzie mógł złożyć w najbliższy czwartek.

Harmonogram zmieniony

Niestety z powodu zmian w harmonogramie dostaw szczepionek, w szpitalu na Pomorzanach nadal odwołane pozostają szczepienia lekarzy, pielęgniarek i ratowników, którzy mieli być zaszczepieni między 19 a 24 stycznia.

- Szczepienie osób i podmiotów pierwszą dawką w ramach grupy zero nadal jest wstrzymane i nie ma dalszych dyspozycji co do kolejnego terminu szczepienia. Jest to zależne od nowego harmonogramu dostaw - przyznaje rzecznik prasowy szpitala przy al. Powstańców Wielkopolskich.

Kolejne zamówienie dostaw szczepionek szpital będzie mógł złożyć w najbliższy czwartek.

Szczepienia grupy zero zostały wstrzymane również w 109 Szpitalu Wojskowym z Przychodnią w Szczecinie.

- Zaplanowane na ten tydzień szczepienia zostały wstrzymane, ponieważ nie otrzymaliśmy szczepionek. Dotrą do nas szczepionki tylko dla osób, które przyjęły już pierwszą dawkę. Są to lekarze i pielęgniarki. Łącznie będzie to ponad 90 osób - informuje Marcin Górka rzecznik prasowy 109 Szpitala Wojskowego z Przychodnią w Szczecinie.

W DPS-ach już szczepią

Od ubiegłego piątku prowadzona jest rejestracja osób, które ukończyły 80. rok życia. W najbliższy piątek ma rozpocząć się rejestracja seniorów 70+. Szczepienia najstarszych seniorów mają rozpocząć się 25 stycznia. Tylko pensjonariusze domów pomocy społecznej szczepieni są od poniedziałku.

Jak poinformował Maciej Homis, rzecznik Prasowy Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie, na terenie stolicy Pomorza Zachodniego szczepienia rozpoczęły się zgodnie z planem. 

- W sumie we wszystkich domach pomocy społecznej przebywa obecnie niemal 500 mieszkańców. Do szczepień zgłosiło się ponad 90 procent z nich - mówi M. Homis.

Szczepienia na COVID-19 dla seniorów powyżej 80. roku życia, cieszą się sporym zainteresowaniem.

- Jak tylko rozpoczęły się rejestracje, zgłosiło się do nas bardzo dużo osób - mówi Marcin Górka rzecznik prasowy 109 Szpitala Wojskowego z Przychodnią w Szczecinie . - Terminy do marca zostały wypełnione niemal natychmiast. Osoby, które nadal się zgłaszają do nas, rejestrujemy w innych placówkach.

Szef KPRM Michał Dworczyk na konferencji prasowej poinformował, że w związku ze zmniejszeniem dostaw szczepionek przeciw COVID-19 będzie szczególny nacisk na to, by w pierwszym rzędzie szczepiony był personel stricte medyczny.

(KK)

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

czytam
2021-01-19 17:00:49
Jest , nie ma pierwsze , drugiej dawki . Może piszcie o krajobrazach zimowych , bo co do sczepień niczego konkretnego się - dziennikarze - niestety nie dowiecie . Jak macie cierpliwość - próbujcie .

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA