Środa 26 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Pieniądze dla Polic. Ścieki pod kontrolą

Data publikacji: 2022-01-14 16:18
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-15 12:19
Pieniądze dla Polic. Ścieki pod kontrolą
Prawie 800 tysięcy złotych pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie dla Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Fot. WFOŚiGW  

Prawie 800 tysięcy złotych pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie dla Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Police Sp. z o.o. Dzięki tym środkom powstaje nowoczesny system monitoringu odprowadzania ścieków, obejmujący niemal 60 instalacji na terenie gminy. Umowę podpisali Marek Subocz-Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie oraz Rafał Zieliński-Prezes ZWiK Police.

- Dzięki wsparciu ze środków Funduszu odprowadzanie ścieków z 57 instalacji na terenie gminy Police będzie objęte centralnym systemem monitoringu i sterowania, który pozwoli szybko reagować w przypadku awarii i zapobiec ewentualnemu przenikaniu ścieków do gleby i wody. To krok w stronę zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców i poprawy jakości środowiska – mówi Marek Subocz. - System, obsługiwany z centralnej sterowni przy ul. Dębowej w Policach pozwoli monitorować stan pracy kanalizacji i odprowadzanie ścieków z instalacji zlokalizowanych na terenie oczyszczalni ścieków Grupy Azoty S.A. w Policach, a także 48 przepompowni między innymi w Trzeszczynie, Tatyni, Wieńkowie, Dębostrowie, Niekłończycy, Drogoradzu i Trzebieży.

Monitoring obejmie wszystkie obiekty ZWiK Police, służące odprowadzaniu ścieków. Dzięki niemu Spółka zapewni ciągłość odprowadzania ścieków sanitarnych z terenu gminy. Oprogramowanie, monitorujące kanalizację, pozwala na podgląd pracy urządzeń z dostępem do archiwalnych danych i rozpoczęcie naprawy sieci.
Fundusz dofinansował inwestycję pożyczką w wysokości 793 tys. zł. Prace potrwają do końca 2023 r.

(KSz)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

klemens
2022-01-15 11:31:08
to jakieś kpiny . Te pieniądze powinny być przeznaczone na budowę kanalizacji w gminie . Np na nowym osiedlu powstającym w lesie przy ulicy Bursztynowej w Policach i w Niekłończycy . Zezwolenie na budowę szamb jest właśnie działaniem przeciwko środowisku .

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA