Piątek, 12 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Pięć razy sto lat. Co to były za urodziny! [GALERIA]

Data publikacji: 22 września 2021 r. 16:31
Ostatnia aktualizacja: 23 września 2021 r. 23:21
Pięć razy sto lat. Co to były za urodziny!
 Pięcioro mieszkańców domu przy ul. Romera podczas wyjątkowej uroczystości. Fot. Dariusz Gorajski  

Setne urodziny świętowało w środę (22 września) aż pięcioro mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ul. Romera w Szczecinie. Cztery seniorki i senior nie kryli szczerych uśmiechów, ale i łez wzruszenia. Podzielili się również historiami ze swojego życia. W wyjątkowej uroczystości wziął udział prezydent Szczecina.

Setne urodziny seniorów przypadały w minionych miesiącach. Jednak ze względu na obostrzenia pandemiczne oficjalne urodzinowe uroczystości w DPS Domu Kombatanta i pioniera Ziemi Szczecińskiej zostały przeniesione na teraz. Podczas świętowania radości nie kryli zarówno jubilaci, jak i pracownicy Domu Pomocy.

- Nasi mieszkańcy są bardzo poruszeni i długo czekali na ten dzień. Przygotowywaliśmy się do tego - mówiła podczas spotkania Malwina Rejent, dyrektor DPS. - Dla nich prawdziwym przeżyciem jest fakt, że możemy Państwa dzisiaj gościć.

Prezent dla stulatków przygotował chór "Srebrna młodość" stworzony z mieszkańców placówki. Przy akompaniamencie akordeonu śpiewano stulatkom "Dwieście lat".

Setne urodziny w DPS przy ul. Romera w Szczecinie

- Cieszę się, że dzisiaj możemy być z wami i jesteście Państwo w dobrej formie - mówił podczas uroczystości Piotr Krzystek, prezydent Szczecina - Każdy z was ma piękną historię swojego życia i pracy zawodowej. Różne doświadczenia, zarówno dobre i wspaniałe, jak i bardzo trudne, ponieważ spory fragment waszego życia przypadł na okres wojenny. Dziękujemy wam, że jesteście. Dziękujemy, że od wielu lat jesteście szczecinianami oraz Szczecin budowaliście. Życzymy kolejnych wielu lat.

Jak podkreślał prezydent, stuletnich jubileuszów jest w Szczecinie coraz więcej i bardzo się z tego cieszy. Życzył jubilatom dużo zdrowia i uśmiechu.

Świętujących piękne urodziny stulatków oczywiście pytano o sposób na długowieczność. Prostą receptę daje pani Zofia:

- Trzeba żyć spokojnie - poradziła.

(Kira)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

4 : 1
2021-09-23 23:20:34
Czyli ze: Faceci za ciezko i za dluuugo pracuja... skoro tylko 1-en doczekal 100 lat .
Pesel41
2021-09-22 22:45:44
Każdy z tych stulatków otrzymał honorową emeryturę, niezależnie od świadczenia już otrzymywanego. Zdrowia Seniorom.
Krzystek
2021-09-22 20:34:35
I tak bez reżimu sanitarnego? Panie Prezydencie ważniejsze to lansować się, a zdrowie seniorów jak zwykle mało istotne
200 LAT
2021-09-22 17:53:02
Nie widzę uśmiechu na twarzach Seniorów. Może woleliby świętować z rodzinami? Ale skoro ich nie ma, to od obcych 200 LAT

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA