Sobota, 24 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Pięć dni na nietypowych kajakach

Data publikacji: 02 sierpnia 2017 r. 19:22
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:46
Pięć dni na nietypowych kajakach
 

Trzech przyjaciół postanowiło pomóc swojemu choremu koledze i wyruszyło w wodną podróż ze Szczecina do Świnoujścia na nietypowych jednostkach. Katamaran oraz kajak wybudowane zostały z butelek PET i rur PCV. Były trudności, ale przy świnoujskim Wiatraku wszyscy pojawili się na czas.

Celem akcji „Uśmiech za jedną podróż” jest pomoc Piotrkowi, który zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym i na domiar złego, w lutym tego roku został potrącony przez samochód. Przeszedł cztery bardzo skomplikowane operacje i na tę chwilę potrzebuje długiego oraz kosztownego leczenia. Miesięczna rehabilitacja wynosi prawie 25 tysięcy złotych. Celem akcji jest zebranie 400 tys. złotych. Do tego jeszcze daleka droga. Trójka przyjaciół; Krzysztof Wolski, Łukasz Litwicki oraz Sławomir Stępień postanowili nagłośnić akcję poprzez wodną wyprawę ze Szczecina do Świnoujścia.

- Trudności pojawiły się już pierwszego dnia. Niekorzystny wiatr oraz słabe fale, które też były przeciw nam, sprawiły, że nie dotarliśmy do pierwszego przystanku. Zapadł zmierzch i musieliśmy zatrzymać się 2,5 km od celu. Następnego dnia musieliśmy nadrabiać zaległości. Później podróż przebiegała planowo i przy świnoujskim Wiatraku pojawiliśmy się w środę o g. 14, zgodnie z planem - mówi „Kurierowi” Krzysztof Wolski.

Projekt został wsparty przez Urząd Miasta Szczecin, Centrum Żeglarskie w Szczecinie, Żeglugę Szczecińską oraz wicemistrza Europy w kajakarstwie Norberta Kuczyńskiego. Piotrkowi można pomóc poprzez wpłaty na konto na stronie internetowej: https://pomagam.pl/PiotrPietras. ©℗

Tekst i fot. BaT

Na zdjęciu: Trzech przyjaciół postanowiło pomóc swojemu choremu koledze i wyruszyło ze Szczecina do Świnoujścia na nietypowych jednostkach pływających, katamaranie oraz kajaku, wybudowanych z butelek PET i rurach PCV. Wodna wyprawa trwałą pięć dni.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

SromotnikBezwstydny
2017-08-03 09:09:55
Gratulacje! Zdolną i odważną mamy młodzież! Mam nadzieję, że nie wszyscy wyemigrują "za chlebem"...
Jakub
2017-08-03 08:55:04
Gratulacje Panowie! Jeden cel osiągnięty - teraz oby tylko udało się zebrać całość środków!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA