sobota, 24 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Pięć dni na nietypowych kajakach

Pięć dni na nietypowych kajakach

Pięć dni na nietypowych kajakach
Data publikacji: 2017-08-02 19:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:46
Wywietleń: 2243 286531

Trzech przyjaciół postanowiło pomóc swojemu choremu koledze i wyruszyło w wodną podróż ze Szczecina do Świnoujścia na nietypowych jednostkach. Katamaran oraz kajak wybudowane zostały z butelek PET i rur PCV. Były trudności, ale przy świnoujskim Wiatraku wszyscy pojawili się na czas.

Celem akcji „Uśmiech za jedną podróż” jest pomoc Piotrkowi, który zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym i na domiar złego, w lutym tego roku został potrącony przez samochód. Przeszedł cztery bardzo skomplikowane operacje i na tę chwilę potrzebuje długiego oraz kosztownego leczenia. Miesięczna rehabilitacja wynosi prawie 25 tysięcy złotych. Celem akcji jest zebranie 400 tys. złotych. Do tego jeszcze daleka droga. Trójka przyjaciół; Krzysztof Wolski, Łukasz Litwicki oraz Sławomir Stępień postanowili nagłośnić akcję poprzez wodną wyprawę ze Szczecina do Świnoujścia.

- Trudności pojawiły się już pierwszego dnia. Niekorzystny wiatr oraz słabe fale, które też były przeciw nam, sprawiły, że nie dotarliśmy do pierwszego przystanku. Zapadł zmierzch i musieliśmy zatrzymać się 2,5 km od celu. Następnego dnia musieliśmy nadrabiać zaległości. Później podróż przebiegała planowo i przy świnoujskim Wiatraku pojawiliśmy się w środę o g. 14, zgodnie z planem - mówi „Kurierowi” Krzysztof Wolski.

Projekt został wsparty przez Urząd Miasta Szczecin, Centrum Żeglarskie w Szczecinie, Żeglugę Szczecińską oraz wicemistrza Europy w kajakarstwie Norberta Kuczyńskiego. Piotrkowi można pomóc poprzez wpłaty na konto na stronie internetowej: https://pomagam.pl/PiotrPietras. ©℗

Tekst i fot. BaT

Na zdjęciu: Trzech przyjaciół postanowiło pomóc swojemu choremu koledze i wyruszyło ze Szczecina do Świnoujścia na nietypowych jednostkach pływających, katamaranie oraz kajaku, wybudowanych z butelek PET i rurach PCV. Wodna wyprawa trwałą pięć dni.

Pięć dni na nietypowych kajakach Pięć dni na nietypowych kajakach Pięć dni na nietypowych kajakach Pięć dni na nietypowych kajakach

Komentarze

SromotnikBezwstydny
Gratulacje! Zdolną i odważną mamy młodzież! Mam nadzieję, że nie wszyscy wyemigrują "za chlebem"...
2017-08-03 09:09:55
Jakub
Gratulacje Panowie! Jeden cel osiągnięty - teraz oby tylko udało się zebrać całość środków!
2017-08-03 08:55:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy należy rozdzielić funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie