Niedziela, 14 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Picek tymczasowo aresztowany. Za wymuszenia na biznesmenach

Data publikacji: 24 lipca 2019 r. 12:07
Ostatnia aktualizacja: 26 lipca 2019 r. 03:18
Picek tymczasowo aresztowany. Za wymuszenia na biznesmenach
Fot. CBŚP  

Po kilku miesiącach na wolności Wiesław J. ps. Picek znowu został zatrzymany przez policję. Tym razem prokuratura zarzuca mu udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz próbę dwóch wymuszeń rozbójniczych na szczecińskich biznesmenach.

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie powadzi śledztwo dotyczące wymuszeń rozbójniczych, porwania i handlu narkotykami.

- Działanie prokuratorów i funkcjonariuszy szczecińskiego Biura Śledczego Policji z Wydziału do Walki z Zorganizowaną Przestępczością Kryminalną zapobiegły dokonaniu wymuszenia rozbójniczego wobec szczecińskiego biznesmena przez przestępcę, działającego w zorganizowanych strukturach w latach dziewięćdziesiątych – Wiesława J. ps. „Picek” - informuje prokuratura.

Pokrzywdzony biznesmen nie jest jedyną ofiarą Wiesława J. Według prokuratury „Picek” w latach dziewięćdziesiątych był powiązany ze znanym szczecińskim gangsterem Markiem M. ps. „Oczko”. Po rozbiciu jego grupy Wiesław J. stanął na czele nowej struktury przestępczej. W lutym 2018 r. opuścił zakład karny, gdzie odbył łącznie blisko 23 lata kar pozbawienia wolności, orzeczonych przez sąd m.in. za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, obrót narkotykami, czerpanie zysku z cudzego nierządu oraz nakłanianie do zabójstwa.

- Po wyjściu na wolność przystąpił do wdrażania swojego planu przywrócenia „porządku” w szczecińskim światku przestępczym w stylu z lat dziewięćdziesiątych. Czynności prokuratorów oraz funkcjonariuszy policji doprowadziły do zatrzymania 19 lipca tego roku Wiesława J. oraz drugiego, współdziałającego z nim w usiłowaniu dokonania wymuszenia mężczyzny – Adriana W. - dodaje prokuratura.

Wiesławowi J. prokurator przedstawił trzy zarzuty: udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz dokonania i usiłowania dokonania dwóch wymuszeń rozbójniczych na szczecińskich biznesmenach. Drugi z zatrzymanych usłyszał zarzut usiłowania dokonania wymuszenia rozbójniczego. Grozi za nie kara do 10 lat pobawienia wolności. Sąd zastosował wobec obu mężczyzn tymczasowe aresztowania na trzy miesiące.

(dar)

Fot. CBŚP

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Bartek
2019-07-24 19:29:47
To pokazuje tylko jak rozgrywane były lata 90te, gdzie wrzucono właśnie takich prymitywów jak Picek, Perszing, Dziad, Oczko itp właśnie po to by robili hałasu, a prawdziwe wałki na miliardach robiły i robią służby specjalne.
video
2019-07-24 15:59:59
Obejrzał na Wideo Młode Wilki i wspomnienia wróciły ?
Wypalić gorącym żelazem
2019-07-24 15:27:00
Banda Oczki jak widać nie może zerwać z przeszłością.Jedni wychodzą i udają że siedzieli 25 lat za niewinność i w ogóle,a inni wychodzą i dalej uprawiają gangsterkę myśląc,że ktoś się wystraszy i tak jak w latach 90 zesr..się ze strachu jak zobaczy karkowca czy grubasa spasionego.
Miś
2019-07-24 15:02:43
I to jest news na miarę! A nie jakieś tam budżety województwa, stan miasta. Picek! Książę Harry Zachpomu!
Bobson
2019-07-24 13:31:59
A więc AIRJORDAN
Dziwne
2019-07-24 12:50:24
Siedzieć aż 23 lata po to, aby znowu tam trafić?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA