poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Biznes w Szczecinie się opłaca

Biznes w Szczecinie się opłaca

Biznes w Szczecinie się opłaca
Data publikacji: 2016-09-28 16:09
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 801 156927

Młodzi ludzie, którzy zaproponowali pomysłowe biznesplany na własną działalność gospodarczą zostali wczoraj docenieni w konkursie "Przystanek Sukces - biznes w Szczecinie się opłaca". Podczas gali w siedzibie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości dowiedzieliśmy się, że przyszli przedsiębiorcy szukają swojej szansy m.in. gastronomii, zdrowiu i rekreacji, niekonwencjonalnym nauczaniu.

- Celem konkursu jest wykreowanie nowych miejsc pracy. Po siedmiu edycjach okazuje się, stworzono szereg udanych biznesów, nawet na rynkach globalnych - stwierdziła Barbara Bartkowiak, prezes PFP.

- W kategorii młodzieży do lat 18 pierwszą nagrodę zdobył Maciej Druciarek z Technikum Gastronomicznego w Zespole Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie za projekt biznesplanu pn. "Cafe Cookie". Pomysł dotyczy mobilnej kawiarni zlokalizowanej w rejonie starówki lub na bulwarach. Byłoby w niej wszystko - od kawy, przez napoje, wszelkie wypieki po świeżo wyciskane lody.

- Jeszcze nie spotkałem się z mobilną kawiarnią na taką skalę i stąd pomysł - wyznał podczas odbierania nagrody M. Druciarek.

W kategorii osób powyżej 18 lat (studenci, absolwenci lub inne osoby chcące założyć własną firmę) pierwsze miejsce zajęła Joanna Cichocka, która zaproponowała biznesplan pn."Matpaneta". Produktem tego pomysłu będą warsztaty matematyczne, opierające się na poznawaniu matematyki za pomocą zabaw, gier i eksperymentów.

Na drugim miejscu znalazł się biznesplan na "Gabinet Rehabilitacji i Masażu", który przedstawiła jury Katarzyna Palejko. "Pomysł ten powstał przede wszystkim w wyniku obserwacji otoczenia" - stwierdza autorka. "Wciąż starzejące się społeczeństwo często szuka sposobu, jak poprawić jakość swojego życia. Ludzie są coraz bardziej świadomi, że o wiele lepiej jest zapobiegać niż leczyć".

Uznanie zdobył też sklasyfikowany na trzeciej pozycji "Fit Friend" - projekt biznesplanu Marcina Majchrzaka. Wymyślił on firmę, która stworzyłaby i rozwijała aplikację mobilną (platformę) do łączenia potencjalnych klientów z klubami fitness. 

Wyróżnienie w tej kategorii przypadło Barbarze Tylman za "Kreatornię Zdrowia - jedzenie ma znaczenie". To nowe (oparte na biznesplanie) spojrzenie na katering dietetyczny na szczecińskim rynku. Jak informuje autorka, "odpowiednio skomponowana i spójna z procesami organizmu dieta "reperuje i stymuluje narządy", podnosząc komfort i jakość życia".

Laureaci otrzymali od sponsorów wiele ciekawych, pomocnych w dalszym dążeniu do biznesowego sukcesu nagród.

Obok PFP organizatorem konkursu jest Gmina Miasta Szczecin, a sponsorem głównym Bank Zachodni WBK.

(kl)

Na zdjęciu: Nagrodę odbiera Joanna Cichocka, która zaproponowała biznesplan pn."Matpaneta".

Fot. Robert STACHNIK

 

Biznes w Szczecinie się opłaca Biznes w Szczecinie się opłaca Biznes w Szczecinie się opłaca Biznes w Szczecinie się opłaca Biznes w Szczecinie się opłaca Biznes w Szczecinie się opłaca Biznes w Szczecinie się opłaca Biznes w Szczecinie się opłaca

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Ryszard Pietrzak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy