Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Pazim poprowadzi hotel

Data publikacji: 18 listopada 2015 r. 17:52
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:34
Pazim poprowadzi hotel
 

Od 1 stycznia 2016 roku hotelem Radisson Blu w Szczecinie ma zarządzać jego właściciel - spółka Pazim. Dyrektorem zaś będzie Wioletta Szczepańska. W środę 18 listopada została zawarta na 15 lat umowa franczyzowa z obecnym operatorem czterogwiazdkowego obiektu - Carlson Rezidor Hotel Group.
Należący do spółki Pazim z Grupy PŻM hotel rozpoczął działalność 9 listopada 1992 r. Był to pierwszy w kraju i Europie Środkowo-Wschodniej obiekt ówczesnej sieci Radisson, która potem weszła w skład grupy Carslon.
Po ponad 23 latach prowadzeniem obiektu zajmie się jego właściciel. W środę zawarta została umowa franczyzowa pomiędzy spółka Pazim a Carlson Rezidor Hotel Group.
- Dotychczasowa umowa na zarządzanie hotelem wygasa z końcem roku - przypomina Krzysztof Rodzoch, prezes spółki Pazim. - Teraz zmieniamy formę współpracy. Od 1 stycznia 2016 roku będzie obowiązywać 15 - letnia umowa franczyzy. Zdecydowaliśmy się na nią, bo uważamy, że potrafimy to robić, mamy know -how, wyszkolonych ludzi. Logo Radisson Blu na hotelu pozostanie.
Jak wyjaśniał prezes, franczyza daje spółce Pazim większe możliwości oraz swobodę działania. Przejęcie zarządzania Radisson Blu to m.in. likwidacja w nim działu kadr, zaprzestanie dzielenia po połowie kosztów utrzymania działów technicznego i obsługi pomiędzy hotelem a Pazimem. Właściciel obiektu zyskał też prawo do wyboru dyrektora hotelu. Teraz jest nim Jürgen Preiss. Natomiast od nowego roku zostanie nim Wioletta Szczepańska - obecna dyrektor sprzedaży i marketingu.
W imieniu Carlson Rezidor Hotel Group umowę podpisała dyrektor rozwoju biznesu, Valerie Schuermans. Do wietrznego Szczecina przyjechała z Belgii. Podczas krótkiego pobytu obejrzała hotel i skorzystała z usług Baltica Wellness & spa.
- Carlson Rezidor Hotel Group planuje rozwój w Polsce, chce zwiększać liczbę obiektów różnych swoich marek - mówi Valerie Schuermans. - Szczeciński Radisson Blue jest pierwszym hotelem, który będzie zarządzany na podstawie umowy franczyzy. Kolejnym - od 2017 roku - zaś Radisson Blu Resort Świnoujście.
(mag)

Fot. Robert Stachnik

NZ.od lewej: Krzysztof Rodzoch, Valerie Schuermans i Wioletta Szczepańska.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Fifinick
2015-11-19 07:01:19
Gdyby przy okazji podano, za ile będą pokoje dla gości prezydenta Szczecina. To ta informacja miałaby sens. Nie inaczej.
Kokon
2015-11-19 06:57:32
Jaką wartość ma ta informacja dla mieszkańców Szczecina?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA