piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pazim poprowadzi hotel

Pazim poprowadzi hotel

Pazim poprowadzi hotel
Data publikacji: 2015-11-18 17:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 1504 38444

Od 1 stycznia 2016 roku hotelem Radisson Blu w Szczecinie ma zarządzać jego właściciel - spółka Pazim. Dyrektorem zaś będzie Wioletta Szczepańska. W środę 18 listopada została zawarta na 15 lat umowa franczyzowa z obecnym operatorem czterogwiazdkowego obiektu - Carlson Rezidor Hotel Group.
Należący do spółki Pazim z Grupy PŻM hotel rozpoczął działalność 9 listopada 1992 r. Był to pierwszy w kraju i Europie Środkowo-Wschodniej obiekt ówczesnej sieci Radisson, która potem weszła w skład grupy Carslon.
Po ponad 23 latach prowadzeniem obiektu zajmie się jego właściciel. W środę zawarta została umowa franczyzowa pomiędzy spółka Pazim a Carlson Rezidor Hotel Group.
- Dotychczasowa umowa na zarządzanie hotelem wygasa z końcem roku - przypomina Krzysztof Rodzoch, prezes spółki Pazim. - Teraz zmieniamy formę współpracy. Od 1 stycznia 2016 roku będzie obowiązywać 15 - letnia umowa franczyzy. Zdecydowaliśmy się na nią, bo uważamy, że potrafimy to robić, mamy know -how, wyszkolonych ludzi. Logo Radisson Blu na hotelu pozostanie.
Jak wyjaśniał prezes, franczyza daje spółce Pazim większe możliwości oraz swobodę działania. Przejęcie zarządzania Radisson Blu to m.in. likwidacja w nim działu kadr, zaprzestanie dzielenia po połowie kosztów utrzymania działów technicznego i obsługi pomiędzy hotelem a Pazimem. Właściciel obiektu zyskał też prawo do wyboru dyrektora hotelu. Teraz jest nim Jürgen Preiss. Natomiast od nowego roku zostanie nim Wioletta Szczepańska - obecna dyrektor sprzedaży i marketingu.
W imieniu Carlson Rezidor Hotel Group umowę podpisała dyrektor rozwoju biznesu, Valerie Schuermans. Do wietrznego Szczecina przyjechała z Belgii. Podczas krótkiego pobytu obejrzała hotel i skorzystała z usług Baltica Wellness & spa.
- Carlson Rezidor Hotel Group planuje rozwój w Polsce, chce zwiększać liczbę obiektów różnych swoich marek - mówi Valerie Schuermans. - Szczeciński Radisson Blue jest pierwszym hotelem, który będzie zarządzany na podstawie umowy franczyzy. Kolejnym - od 2017 roku - zaś Radisson Blu Resort Świnoujście.
(mag)

Fot. Robert Stachnik

NZ.od lewej: Krzysztof Rodzoch, Valerie Schuermans i Wioletta Szczepańska.

Komentarze

Fifinick
Gdyby przy okazji podano, za ile będą pokoje dla gości prezydenta Szczecina. To ta informacja miałaby sens. Nie inaczej.
2015-11-19 07:01:19
Kokon
Jaką wartość ma ta informacja dla mieszkańców Szczecina?
2015-11-19 06:57:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie