piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Hotel Radisson Blu we franczyzie

Hotel Radisson Blu we franczyzie

Hotel Radisson Blu we franczyzie
Data publikacji: 2015-11-16 20:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 2986 37959

W środę w południe ma zostać zawarta umowa franczyzowa pomiędzy Carlson Rezidor Hotel Group, zarządzającą hotelem Radisson Blu w Szczecinie a jego właścicielem, spółką Pazim. Będzie on pierwszym w Polsce obiektem międzynrodowej sieci, działającym na takich zasadach.
Pod koniec 1992 r. został otwarty w Szczecinie pierwszy w naszym kraju hotel „Radisson". Jego właścicielem, jak i całego kompleksu biurowo-handlowego, była spółka Pazim, której udziałowcami była początkowo Polska Żegluga Morska i austriacka firma budowlana Ilbau. Zarządzała nim zaś sieć Radisson. Przez lata był on wyspą luksusu na hotelowej mapie miasta.
Kiedy skandynawskie SAS International Hotels w 1994 r. połączyły siły, m.in. w Europie, z marką Radisson, nazwa wzbogaciła się o „SAS” na charakterystycznym niebieskim kwadracie. Potem były kolejne zmiany w hotelowej sieci - weszła ona w skład grupy Carlson. W lutym 2009 r. ogłoszono, że będzie odtąd działać pod marką „Radisson Blu".
W czterogwiazdkowym Radisson Blu goście mają do dyspozycji 369 pokoi, bar i klub nocny, Fitness World, 10 sal konferencyjnych i dwie restauracje. W Polsce działa oprócz niego 5 hoteli Radisson Blu (Gdańsk, Wrocław, Kraków, dwa w Warszawie), ale szczeciński będzie pierwszym w kraju działającym na zasadzie franczyzy.

(mag)

Fot. Robert STACHNIK

 

Komentarze

Jerzy Michał
Ze wzlędu na sytuacje finansową PŻM, której autorem jest obecny zarząd firmy (mianowany w czasach SLD) sieć hotelowa o międzynarodowej reputacji ogranicza swoj udział w zarządzaniu hotelem, który nie może byc utrzymany na wlasciwym poziomie - brak wystarczających inwestycji. Oto i cała tajemnica.
2015-11-18 09:50:44
Hotele
Wyspa luksusu na hotelowej mapie miasta błyszczy niezmiennie od 1992 roku - takie miasto.
2015-11-17 07:01:30

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie