środa, 25 listopada 2020r.

Pawlicki jako kozioł ofiarny

Data publikacji: 2016-09-20 16:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:15
Pawlicki jako kozioł ofiarny
 

- Wzywamy prezydenta Szczecina, aby zdymisjonował swojego zastępcę z PiS Marcina Pawlickiego. To człowiek niekompetentny, nawet dla swojego środowiska - oświadczył Łukasz Tyszler, przewodniczący Rady Miasta z PO. - To tak jakby zawodnik A-klasy zazdrościł Ronaldo, że gra w Realu Madryt i go hejtuje - odpowiada Marrek Duklanowski, szef klubu radnych PiS.

We wtorek szczecińscy radni PO przedstawili listę tzw. PiSiewiczów - zdaniem Platformy lokalnych odpowiedników robiącego zawrotną karierę rzecznika prasowego MON Bartłomieja Misiewicza. Znalazło się na niej 41 nazwisk działaczy, członków i sympatyków PiS, którzy w ostatnim czasie objęli intratne posady w spółkach Skarbu Państwa oraz rządowych agendach m.in. w Grupie Azot. Ale główny atak PO przypuściła na jednego z zastępców prezydenta Szczecina.

- Najlepszym przykładem PiSiewiczów jest wiceprezydent Szczecina Marcin Pawlicki. Kiedyś asystent europosła PiS dziś we władzach miasta. Obserwujemy jego działalność od chwili powołania, czyli lutego tego roku. Człowiek bez żadnych kompetencji, nawet dla własnego środowiska. Dlatego wzywamy prezydenta Szczecina Piotra Krzystka do zdymisjonowania Marcina Pawlickiego - ogłosił we wtorek przed południem Łukasz Tyszler (PO), przewodniczący Rady Miasta Szczecin.

Atak PO wywołał błyskawiczną ripostę szczecińskiego PiS, który twardo stanął w obronie wiceprezydenta Pawlickiego.

- Tonąca Platforma próbuje się chwytać jakiejś deski ratunku. Człowiek, który jest siódmym zastępcą dyrektora szpitala zarzuca brak kompetencji wiceprezydentowi Pawlickiemu. To tak jakby zawodnik A-klasy zazdrościł Christiano Ronaldo, że gra w Realu Madryt i dlatego go hejtuje - oznajmiłl Marek Duklanowski, szef klubu radnych PiS w Radzie Miasta.

D. STANIEWSKI

Fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: Marcin Pawlicki, zastępca Piotra Krzystka ds. gospodarki komunalnej, z rekomendacji PiS.

 

Komentarze

wytrzeszcz oczu
2016-09-21 13:07:47
Dyrektor i siedmiu zastępców - i jak tu k...wa ma być dobrze ????
babaj
2016-09-21 11:39:38
...nie ma się co dziwić gigantycznym zadłużeniom szpitali, skoro dyrektor w Zdrojach musi mieć aż SIEDMIU ZASTĘPCÓW !!!!!!!!!!!!! i skąd pomysł na wicedyrektora dentystę ?W szpitalu Zdroje chyba nie ma stomatologii ....
Karol
2016-09-21 10:46:02
Abstrahując od sedna sprawy, to kiedy na tematy polityczne i miejskie wypowiada się pan Duklanowski, to tak jakby trampkarz próbował ustalać strategię gry dla Ligi Mistrzów.
Dziwne zwyczaje
2016-09-21 08:08:41
Wszystko byłoby dobrze, gdyby w szeregach PO nigdy nie było, jak to pogardliwie ich określają, tzw. "Misiewiczów", a przecież nie kto inny, a właśnie ta partia pokazała jak można wykorzystywać swój młody zasób kadrowy (internet pamięta). Oczywiście w dawnym systemie ich protoplastą był pewien młody harcerz, ale to były inne czasy... Na koniec najważniejsze, czyli nie można zapominać o kulisach otrzymania przez pana, jeszcze, Przewodniczącego Rady Miasta posady 7-ego dyrektora w szpitalu zarządzanym przez Marszałka województwa, który przypadkiem jest członkiem tego samego ugrupowania politycznego. Pozostaje jeszcze absurdalny fakt odwołania wiceprezydenta, bo to przyniesie oszczędności. Od kiedy to strukturę kadrową ustala się w ten sposób, skoro przed Pawlickim byli inni, odpowiedzialni za sprawy, których akurat ten zastępca ma najwięcej (nie wiedzieć czemu). Np. zakres pana Przepiery zawiera 3 razy mniej punktów w obszarze jego działalności niż w zakresie p. Pawlickiego, a nikt go nie chce odwoływać...
Czytelnik
2016-09-21 05:34:04
Kompetencje PO to afery.
jonatan
2016-09-20 23:48:45
Jakim cudem PiSiory dorwały się do władzy w Szczecinie, gdy od lat szczecinianie w większości nie głosują na PiS? A M. Duklanowski to po prostu tragedia tego miasta.
kiki
2016-09-20 23:47:07
Brawo DIUK BRAWO tATUŚ
Motorniczy
2016-09-20 18:33:49
PiS niech lepiej nie dyskutuje słowami Duklanowskiego, najpierw niech wyjaśnią jak to się stało, że Pan Pawlicki jakimś cudem najpierw znalazł się we Tramwajach Szczecińskich na stanowisku (???????) nikt po za nim i Prezesem nie wie co to za stanowisko i rapret zostaje Pan Pawlicki Zastępcą Prezydenta. Potem nie ma dziwne, że Prezes Tramwajów Szczecińskich dostaje nagrodę 42 tyś.
Meliorant
2016-09-20 18:25:02
Przyganiał kocioł garnkowi ....
miki
2016-09-20 17:23:38
Wszyscy radni PiS-u oraz reszta Misiewiczów to robota głównego kadrowego województwa o pseudonimie Jojo.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ