niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pawilony staną przy Lastadii

Pawilony staną przy Lastadii

Pawilony staną przy Lastadii
Data publikacji: 2016-06-25 15:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:07
Wywietleń: 1944 140612

Konkurs na dzierżawę gruntów pod dwa kolejne pawilony na nadodrzańskich bulwarach ogłosiła Żegluga Szczecińska. Wielosezonowe punkty handlowo-gastronomiczne znajdą się na bulwarze Gdyńskim, w pobliżu biurowca Lastadia, czyli pomiędzy mostem Długim a Trasą Zamkową.

– W konkursie preferowana będzie działalność gastronomiczna, np. cukiernia, lodziarnia, kawiarnia, restauracja, bar rybny, pub, lub handlowa o charakterze pamiątkarskim czy podobnym – zaznacza Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy Żeglugi Szczecińskiej. – O tym, co ostatecznie powstanie na nabrzeżu, zadecyduje komisja konkursowa, która weźmie pod uwagę przedstawione w złożonych ofertach koncepcje funkcjonowania i proponowane wysokości czynszów.

Planowane uruchomienie działalności w nowych pawilonach przewidziane jest na przyszły sezon. Do tego czasu dzierżawcy wyłonieni w konkursie będą musieli uzyskać niezbędne opinie i pozwolenia, wybudować obiekty i je wyposażyć.

Powierzchnia każdego z pawilonów ma wynosić 60 m kw. Będą mogły działać przy nich ogródki letnie. Projekty elewacji i aranżacji przyległych terenów przed realizacją muszą uzyskać zgody architekta miasta i Żeglugi Szczecińskiej.

Termin składania ofert upływa 12 lipca o godz. 11. Pełny regulamin konkursu można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Żeglugi Szczecińskiej.

– Ogłoszony konkurs jest wynikiem podjętej 19 kwietnia tego roku uchwały rady miasta w sprawie bezprzetargowego wydzierżawienia nieruchomości gruntowej położonej na bulwarze Gdyńskim w Szczecinie na rzecz Żeglugi Szczecińskiej  – dodaje Owsik-Kozłowski.

(ek)

Na zdj.: Kolejne dwa pawilony na nadodrzańskich bulwarach tym razem staną po wschodniej stronie rzeki, w pobliżu biurowca Lastadia.

Pawilony staną przy Lastadii

Komentarze

Pawilony
Należy zadbać, by pawilony były estetyczne i nie raziły brzydotą jak większość poustawianych na szczecińskich ulicach.
2016-06-26 11:15:21

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie