Środa, 06 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Pawilony staną przy Lastadii

Data publikacji: 25 czerwca 2016 r. 15:11
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:07
Pawilony staną przy Lastadii
 

Konkurs na dzierżawę gruntów pod dwa kolejne pawilony na nadodrzańskich bulwarach ogłosiła Żegluga Szczecińska. Wielosezonowe punkty handlowo-gastronomiczne znajdą się na bulwarze Gdyńskim, w pobliżu biurowca Lastadia, czyli pomiędzy mostem Długim a Trasą Zamkową.

– W konkursie preferowana będzie działalność gastronomiczna, np. cukiernia, lodziarnia, kawiarnia, restauracja, bar rybny, pub, lub handlowa o charakterze pamiątkarskim czy podobnym – zaznacza Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy Żeglugi Szczecińskiej. – O tym, co ostatecznie powstanie na nabrzeżu, zadecyduje komisja konkursowa, która weźmie pod uwagę przedstawione w złożonych ofertach koncepcje funkcjonowania i proponowane wysokości czynszów.

Planowane uruchomienie działalności w nowych pawilonach przewidziane jest na przyszły sezon. Do tego czasu dzierżawcy wyłonieni w konkursie będą musieli uzyskać niezbędne opinie i pozwolenia, wybudować obiekty i je wyposażyć.

Powierzchnia każdego z pawilonów ma wynosić 60 m kw. Będą mogły działać przy nich ogródki letnie. Projekty elewacji i aranżacji przyległych terenów przed realizacją muszą uzyskać zgody architekta miasta i Żeglugi Szczecińskiej.

Termin składania ofert upływa 12 lipca o godz. 11. Pełny regulamin konkursu można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Żeglugi Szczecińskiej.

– Ogłoszony konkurs jest wynikiem podjętej 19 kwietnia tego roku uchwały rady miasta w sprawie bezprzetargowego wydzierżawienia nieruchomości gruntowej położonej na bulwarze Gdyńskim w Szczecinie na rzecz Żeglugi Szczecińskiej  – dodaje Owsik-Kozłowski.

(ek)

Na zdj.: Kolejne dwa pawilony na nadodrzańskich bulwarach tym razem staną po wschodniej stronie rzeki, w pobliżu biurowca Lastadia.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pawilony
2016-06-26 11:15:21
Należy zadbać, by pawilony były estetyczne i nie raziły brzydotą jak większość poustawianych na szczecińskich ulicach.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA