piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pawilony staną przy Lastadii

Pawilony staną przy Lastadii

Pawilony staną przy Lastadii
Data publikacji: 2016-06-25 15:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:07
Wywietleń: 1811 140612

Konkurs na dzierżawę gruntów pod dwa kolejne pawilony na nadodrzańskich bulwarach ogłosiła Żegluga Szczecińska. Wielosezonowe punkty handlowo-gastronomiczne znajdą się na bulwarze Gdyńskim, w pobliżu biurowca Lastadia, czyli pomiędzy mostem Długim a Trasą Zamkową.

– W konkursie preferowana będzie działalność gastronomiczna, np. cukiernia, lodziarnia, kawiarnia, restauracja, bar rybny, pub, lub handlowa o charakterze pamiątkarskim czy podobnym – zaznacza Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy Żeglugi Szczecińskiej. – O tym, co ostatecznie powstanie na nabrzeżu, zadecyduje komisja konkursowa, która weźmie pod uwagę przedstawione w złożonych ofertach koncepcje funkcjonowania i proponowane wysokości czynszów.

Planowane uruchomienie działalności w nowych pawilonach przewidziane jest na przyszły sezon. Do tego czasu dzierżawcy wyłonieni w konkursie będą musieli uzyskać niezbędne opinie i pozwolenia, wybudować obiekty i je wyposażyć.

Powierzchnia każdego z pawilonów ma wynosić 60 m kw. Będą mogły działać przy nich ogródki letnie. Projekty elewacji i aranżacji przyległych terenów przed realizacją muszą uzyskać zgody architekta miasta i Żeglugi Szczecińskiej.

Termin składania ofert upływa 12 lipca o godz. 11. Pełny regulamin konkursu można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Żeglugi Szczecińskiej.

– Ogłoszony konkurs jest wynikiem podjętej 19 kwietnia tego roku uchwały rady miasta w sprawie bezprzetargowego wydzierżawienia nieruchomości gruntowej położonej na bulwarze Gdyńskim w Szczecinie na rzecz Żeglugi Szczecińskiej  – dodaje Owsik-Kozłowski.

(ek)

Na zdj.: Kolejne dwa pawilony na nadodrzańskich bulwarach tym razem staną po wschodniej stronie rzeki, w pobliżu biurowca Lastadia.

Pawilony staną przy Lastadii

Komentarze

Pawilony
Należy zadbać, by pawilony były estetyczne i nie raziły brzydotą jak większość poustawianych na szczecińskich ulicach.
2016-06-26 11:15:21

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie