środa, 26 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Patologia gimbusek?

Patologia gimbusek?

Patologia gimbusek?
Data publikacji: 2018-01-25 13:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:01
Wywietleń: 3864 311070

Zawrzało nie tylko w Kołobrzegu, ale i w całym kraju. Mowa o sprawie 15-letniej Klaudii – gimnazjalistki z kołobrzeskiej Szkoły Podstawowej nr 7, która napisała felieton pt. „Patologia prawno-seksualna gimbusek”. Tekst został przez nią przygotowany na konkurs organizowany przy okazji Sesji Dziennikarskiej odbywającej się rokrocznie w miejscowym Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika. Praca przed wysłaniem na konkurs trafiła najpierw w ręce polonistki, a następnie dyrektorki placówki Ewy Paśki-Koschel. Ta – jak można się domyślać – w trosce o dobre imię swojej szkoły postanowiła zablokować udział uczennicy w konkursie.

Felieton nie był debiutem młodej autorki, która pisarstwem pasjonuje się od kilku lat. W najnowszej konkursowej pracy Klaudia odniosła się do sytuacji, jakie dotykały ją w szkole, poddając je przy okazji swojej ocenie. Dziewczyna ujawnia m.in. przejawy przemocy, z jakimi spotkała się ze strony swoich koleżanek. Praca przed wysłaniem na konkurs trafiła najpierw w ręce nauczycielki języka polskiego, a następnie dyrektorki placówki Ewy Paśki-Koschel. Ta – jak można się domyślać – w trosce o dobre imię swojej placówki postanowiła zablokować udział uczennicy w konkursie. Tak twierdzą bliscy Klaudii. Konflikt opisano w artykule, jaki ukazał się kilka dni temu w „Gazecie Kołobrzeskiej”. Informacja szybko zatoczyła szerokie kręgi, stając się ogólnopolskim newsem.©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 25 stycznia 2018 r.

Przemysław Weprzędz

Fot. Artur Bakaj

Komentarze

an
Tytuł pracy jest mało literacki , raczej nieudany. Co oznacza według autorki patologia prawno-seksualna? Pierwsze słyszę taką konstrukcję logiczną. Określenie "gimbuski" jest równie mało eleganckie. Co do treści i stylistyki całej pracy nie wypowiadam się, gdyż jej nie znam. A chętnie poznam.
2018-01-26 19:58:48
gim
Właśnie przez nauczycieli i dyrektorów, którzy tuszują nieprawidłowości, złe zachowania a młodzież przez to nie ponosi konsekwencji, daje im się przyzwolenie na takie postawy. Czas najwyższy przyjrzeć się takim pedagogom i podziękować za ich niekompetencje i tchórzostwo.
2018-01-26 12:29:10
Kolega pyta
ma ktoś linka do tego?
2018-01-25 21:44:17
Pogonić to kołtuństwo
Na mój nos do zwolnienia dwa stołki: jeden dyrektorski i jeden nauczycielski. A pracę powinien w całości opublikować Kurier Szczeciński, tak, żeby więcej rodziców miało pojęcie co dzieje się w dzisiejszych szkołach.
2018-01-25 17:22:01
Aldona
Lepiej udawać, że jest wszystko ok gdyż inaczej trzeba by było zająć się problemem, a to już jest ponad siły Pani dyrektor, a później lament o patologicznej młodzieży zamiatanie wszystkiego pod dywan wcześniej czy później odbije się dyrektorce czkawką.
2018-01-25 16:24:01
,
Tak to jest, nic nie robić, aby w zarządzanej placówce było w porządku, ale jak ktoś już to opisze, to wielka obraza uczuć.
2018-01-25 13:58:36
o
patologia rodzi patologię a ta nazywa się pedagogika. nic, tylko się modlić
2018-01-25 13:37:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz decyzję radnych o wydzierżawieniu gruntu kościołowi na osiedlu „Nad Rudzianką”?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie