środa, 20 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Parkowa strefa zniszczeń. Alejki spłynęły z... deszczem

Parkowa strefa zniszczeń. Alejki spłynęły z... deszczem [GALERIA, FILM]

Parkowa strefa zniszczeń. Alejki spłynęły z... deszczem
Data publikacji: 2019-06-11 14:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:42
Wywietleń: 3207 396156

Sensoryczny ogród zabaw, strefa sportu i rekreacji urządzone na obrzeżach Parku Brodowskiego między ulicami Żurawią i Teodora Axentowicza na Żelechowej w Szczecinie. Na tę inwestycję, zakończoną ledwie pół roku temu, z budżetu miasta wydanych zostało około 2,5 mln złotych. Wygląda dziś tak, że nadaje się już do kapitalnej naprawy. Po ostatnich ulewach zamieniły się w strefę zniszczeń.

Spore fragmenty urządzonych tam alejek spacerowych o nawierzchni mineralnej, utwardzonej, dosłownie spłynęły z deszczówką. Żwir zmieszany z piachem niesiony przez potoki spływającej wody zalega na całej szerokości niektórych z nich. A część budulca wylądowała już w chaszczach na stokach skarpy, poniżej której znajduje się zbiornik wodny.

Odkryte zostały studzienki. Szusującym strugom deszczówki wzdłuż alejek nie były w stanie też oprzeć się niektóre z ławek mocowane na betonowych bloczkach w ich utwardzanej nawierzchni, a wyglądającej na solidnie wykonaną. Jak się okazało - tylko z pozoru. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

Parkowa strefa zniszczeń. Alejki spłynęły z... deszczem Parkowa strefa zniszczeń. Alejki spłynęły z... deszczem Parkowa strefa zniszczeń. Alejki spłynęły z... deszczem Parkowa strefa zniszczeń. Alejki spłynęły z... deszczem Parkowa strefa zniszczeń. Alejki spłynęły z... deszczem Parkowa strefa zniszczeń. Alejki spłynęły z... deszczem Parkowa strefa zniszczeń. Alejki spłynęły z... deszczem Parkowa strefa zniszczeń. Alejki spłynęły z... deszczem Parkowa strefa zniszczeń. Alejki spłynęły z... deszczem Parkowa strefa zniszczeń. Alejki spłynęły z... deszczem Parkowa strefa zniszczeń. Alejki spłynęły z... deszczem Parkowa strefa zniszczeń. Alejki spłynęły z... deszczem

Komentarze

nieźle to wykombinowali
to teraz prawie jak nad morzem.
2019-06-13 00:42:02
Fhgk
Pewnie jest na gwarancji i wykonawca będzie musiał park naprawić.
2019-06-12 12:57:25
Feta
W USA i innych krajach alejki robią asfaltowe a u nas z piachu. Brak kompletnie rozumu. Ludzie chodzą po tym piachu pelno kurzu. Buty zniszczone i ubrudzone aż wstyd pójść z wizytą do kogoś. I tak wyglądają też ścieżki w Parku Kasprowicza i Jasne Błonia. Totalne nieporozumienie.
2019-06-11 21:48:32
Do 123
Współczuję
2019-06-11 21:38:48
Hahaha...
Prezydęt Piotr Krzystek i jego "MEGAPROJEKT MAKRODEVELOPERSKI" czyli sfefin flołting garden 2050
2019-06-11 21:32:42
Andrzej
Pytanie zasadnicze. Czy ktoś za to beknie z UM? Pytanie retoryczne bo pewnie nie!
2019-06-11 18:46:13
Polski Lwów
Wina leży po stronie osoby rozpisującej przetarg.Wykonawca zrobił wszystko co za te pieniądze się dało zrobić.Czekam aż jakaś urzędniczka za to poleci. Swoją drogą to zaśmiecanie krajobrazu i wywalanie pieniędzy w błoto.Lepiej zróbcie Frygę.
2019-06-11 17:23:39
Przecież nie chodziło o solidne wykonanie alejek
lecz o to, aby je można bez końca naprawiać. Natomiast naiwnym obywatelom pozostaje biadolenie nad "błedami" projektanta, czy wykonancy. Ludzie! Przecież właśnie o to chodzi, aby ssać kasę z UM poprzez niekończące się naprawy!
2019-06-11 17:06:12
Mam wyższe studia. Przepracowałem 50 lat w dobrym zawodzie.
Może ktoś mi wyjaśni co to jest sensoryczny ogród zabaw ?
2019-06-11 16:53:28
Wiola
grzesiek słusznie się obawiasz bo to ten sam inwestor sławetny wydział z UM od skopanych inwestycji, patrz fontanna na placu zwycięstwa
2019-06-11 16:37:58
Z.K.
Syrenie Stawy - popłynęły? czy jeszcze nie? Budowanie alejek tą techniką nazwa się - niegospodarnością!
2019-06-11 16:02:02
majowe
tu na majowym ten sam architekt wymyslil to badziewie 2.5 mln w bloto
2019-06-11 15:40:24
125
Już za późno
2019-06-11 15:13:44
Grzesiek
Aż się boję co będzie w Parku Żeromskiego bo podobna technika budowy alejek
2019-06-11 15:06:48
123
wincej plastiku,wincej wungla,wincej papierochow,wincej smieci, to bedziecie miec WINCEJ ULEW,SUSZ,HURAGANOW,UPAŁOW ITD. KIEDY SIE W KONCU OBUDZICIE !!!
2019-06-11 14:46:29