wtorek, 26 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Parkingowiec na schronie?

Parkingowiec na schronie?

Parkingowiec na schronie?
Data publikacji: 2019-08-13 07:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-14 09:39
Wywietleń: 4130 408018

Centrum przesiadkowe dla autobusów i busów, czyli tzw. Dworzec Górny, a także kilkupiętrowy parkingowiec. Plany są takie, by powstały na szczecińskim pl. Zawiszy Czarnego. Jest tylko jedno pytanie: Czy mogą stanąć na poniemieckim schronie, który zajmuje dużą część terenu?

– Trwają już analizy – mówi Piotr Zieliński z biura prasowego Urzędu Miasta. – Mają określić, czy budowanie w tym miejscu jest możliwe.

Magistrat już podpisał umowę z firmą, która opracuje ekspertyzę techniczną wielkiego schronu, do którego wchodzi się przez szklaną wiatę na peronie 1. dworca Szczecin Główny.

Wszystko po to, by się dowiedzieć, czy na tym schronie można wybudować Dworzec Górny i parkingowiec – mówi się, że mogłoby się tam zatrzymywać około 300 samochodów. Ekspertyza stanu technicznego (stropu, ścian i fundamentów wraz z analizą ich nośności) ma określić maksymalne możliwe obciążenie betonowej konstrukcji. Przypomnijmy, zarówno parkingowiec, jak i centrum przesiadkowe musiałyby stanąć (przynajmniej częściowo) bezpośrednio na schronie. Ważne jest też jednocześnie opracowanie opinii geotechnicznej, w tym wykonanie badań podłoża gruntowego.

– Dopiero dokumentacja, na którą czekamy, pozwoli podjąć dalsze kroki w zakresie planowanej inwestycji – tłumaczy Piotr Zieliński. – Na razie nie ma określonego harmonogramu jej realizacji. Na to jest jeszcze za wcześnie.

Rzecznik prasowy zapewnia, że do czasu podjęcia konkretnych decyzji, na placu nie będą prowadzone żadne poważniejsze roboty i remonty.

– Oprócz oczywiście prac bieżących, jak choćby modernizacja chodników – zastrzega nasz rozmówca. – One mają ułatwić życie podróżnym i okolicznym mieszkańcom.

(lw)

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

Na zdjęciu: Podczas remontu dworca Szczecin Główny wejście do schronu, czyli Podziemnych Tras Szczecina, było na pl. Zawiszy.  

Komentarze

kolektyw asfaltowy
Przecież tam byli już radni i powiedzieli że przypomina im to rozwiązania afrykańskie.Nie przenoście nam parkingowców spod Kany na dworzec bo to nie jest żadne rozwiązanie.Lepszy parkingowiec byłby w schronie
2019-08-14 09:38:46
Dworzec można obstawić z każdej strony doniczkami
i czekać na turystów.
2019-08-13 12:15:27
@Parkingowiec
Nie oczekuj od naszych włodarzy pomyślunku w takiej sprawie. Sami jakby mogli to by wjechali autem pod swoje biurko w urzędzie.
2019-08-13 10:55:45
Robert
Zwiedzałem ten bunkier i zapewniam że wytrzyma każdą budowle.
2019-08-13 10:53:14
Parkingowiec
Nie lepiej budować parkingowce na Międzyodrzu? PO co się pchać z samochodami do centrum przez wąskie gardła mostu długiego i trasy zamkowej?Więcej pomyślunku więcej sprytu organizacji transportu w mieście
2019-08-13 09:14:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

kondolencje

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie