piątek, 03 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Parkingowa rewolucja na wyspach

Parkingowa rewolucja na wyspach

Parkingowa rewolucja na wyspach
Data publikacji: 2015-11-04 09:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:44
Wywietleń: 1531 35286

Jednym z pomysłów rozwiązania problemu z parkowaniem w Świnoujściu jest poszerzenie strefy płatnego parkowania. Na majowej sesji projekt uchwały został wycofany przez prezydenta, bo spotkał się z krytyką. Ale władze miasta nie rezygnują.

Są mieszkańcy, którzy już dawno postanowili zaoszczędzić na paliwie i zostawić auta w garażu, a przesiedli się na rowery. Z dobrym skutkiem dla portfela i ekologii. Być może o takim rozwiązaniu pomyśli więcej osób. W maju rajcy odrzucili projekt uchwały dotyczący poszerzenia strefy. Jeszcze przed nowym rokiem mogą jednak zaakceptować nową propozycję.

– Miniony sezon letni utwierdził nas w przekonaniu, że potrzebne jest poszerzenie strefy płatnego parkowania o śródmieście, żeby rotacja pojazdów była większa – tłumaczy „Kurierowi” Robert Karelus, rzecznik prasowy prezydenta Świnoujścia. – Chcielibyśmy, żeby stosowna uchwała została poddana pod głosowanie jeszcze w grudniu. Obecnie trwają konsultacje społeczne.

Znamy stawki, które miałyby obowiązywać w śródmieściu wedle nowego projektu uchwały. ©℗

Tekst i fot. Bartosz TURLEJSKI

Więcej w środowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 4 listopada 2015 roku.

Komentarze

petent
miasto jak chce zwiększyć ,,rotację" , to niech przede wszystkim przyśpieszy pracę swoich urzędników, bo ja na parkingu będę zajmował miejsce tak długo, jak długo miejski urzędnik będzie załatwiał moją sprawę,
2015-11-05 17:29:45
Bzdura
Szczecińska strefa dobitnie pokazała, że jej powiększenie nie ma najmniejszego wpływu na rotację oraz zwiększenie się ilości wolnych miejsc.
2015-11-04 12:23:39
@
"Ale władze miasta nie rezygnują. " Pazerność i tylko pazerność. To jest jedyna przyczyna powstawania stref parkowania. Niczego one nie rozwiązują, ani jedna złotówka nie jest inwestowana w powstanie nowych miejsc parkingowych. Jedynie jej rozszerzanie i nabijanie kabzy urzędniczej, to cel końcowy. Bo niech ktoś mi pokaże , nawet w sezonie, że strefa coś wymusiła : rotację pojazdów ? , po za wymuszeniem opłaty. No ale cóż. Władzy nawet napluć w twarz to się okaże że ciepły deszcz pada. I nie dotyczy to jedynie Świnoujścia
2015-11-04 11:36:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie