poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Parkingowa rewolucja na wyspach

Parkingowa rewolucja na wyspach

Parkingowa rewolucja na wyspach
Data publikacji: 2015-11-04 09:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:44
Wywietleń: 1627 35286

Jednym z pomysłów rozwiązania problemu z parkowaniem w Świnoujściu jest poszerzenie strefy płatnego parkowania. Na majowej sesji projekt uchwały został wycofany przez prezydenta, bo spotkał się z krytyką. Ale władze miasta nie rezygnują.

Są mieszkańcy, którzy już dawno postanowili zaoszczędzić na paliwie i zostawić auta w garażu, a przesiedli się na rowery. Z dobrym skutkiem dla portfela i ekologii. Być może o takim rozwiązaniu pomyśli więcej osób. W maju rajcy odrzucili projekt uchwały dotyczący poszerzenia strefy. Jeszcze przed nowym rokiem mogą jednak zaakceptować nową propozycję.

– Miniony sezon letni utwierdził nas w przekonaniu, że potrzebne jest poszerzenie strefy płatnego parkowania o śródmieście, żeby rotacja pojazdów była większa – tłumaczy „Kurierowi” Robert Karelus, rzecznik prasowy prezydenta Świnoujścia. – Chcielibyśmy, żeby stosowna uchwała została poddana pod głosowanie jeszcze w grudniu. Obecnie trwają konsultacje społeczne.

Znamy stawki, które miałyby obowiązywać w śródmieściu wedle nowego projektu uchwały. ©℗

Tekst i fot. Bartosz TURLEJSKI

Więcej w środowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 4 listopada 2015 roku.

Komentarze

petent
miasto jak chce zwiększyć ,,rotację" , to niech przede wszystkim przyśpieszy pracę swoich urzędników, bo ja na parkingu będę zajmował miejsce tak długo, jak długo miejski urzędnik będzie załatwiał moją sprawę,
2015-11-05 17:29:45
Bzdura
Szczecińska strefa dobitnie pokazała, że jej powiększenie nie ma najmniejszego wpływu na rotację oraz zwiększenie się ilości wolnych miejsc.
2015-11-04 12:23:39
@
"Ale władze miasta nie rezygnują. " Pazerność i tylko pazerność. To jest jedyna przyczyna powstawania stref parkowania. Niczego one nie rozwiązują, ani jedna złotówka nie jest inwestowana w powstanie nowych miejsc parkingowych. Jedynie jej rozszerzanie i nabijanie kabzy urzędniczej, to cel końcowy. Bo niech ktoś mi pokaże , nawet w sezonie, że strefa coś wymusiła : rotację pojazdów ? , po za wymuszeniem opłaty. No ale cóż. Władzy nawet napluć w twarz to się okaże że ciepły deszcz pada. I nie dotyczy to jedynie Świnoujścia
2015-11-04 11:36:39

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie