Środa 25 maja 2022r. 
REKLAMA

Parking specjalnej troski

Data publikacji: 2016-08-31 10:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:13
Parking specjalnej troski
 

Przy okazji jednej z największych inwestycji ostatnich lat, czyli wartej ponad 100 milionów złotych przebudowy ul. Arkońskiej i Niemierzyńskiej, w sąsiedztwie szpitala (Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony) urządzono parking. Gdy okres gwarancji się skończył... To teraz plac przypominający ziemię niczyją.

Chwasty sięgają ponad maski aut. Trawniki zmieniły się w klepiska. Po wyciętym wiekowym drzewie pozostała nieusunięta karpina z korzeniami, które ledwie symbolicznie przysypano ziemią. Nie ma więc szans, aby stratę w przyrodzie w tym miejscu zrekompensować jakimikolwiek nowymi nasadzeniami: drzewem, krzewem, kwietnikiem. Do tego w sąsiedztwie brakuje koszy na śmieci, więc kierowcy - i nie tylko - radzą sobie, jak chcą. Co widać po śmieciach, które po okolicy niesie wiatr albo przez kolejne pory roku wtapiają się w pejzaż chwastowiska.

- Inwestycja drogowa, więc za parking powinien odpowiadać Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego? Jednak przede wszystkim chodzi o utrzymanie i pielęgnację zieleni na jego terenie, to może plac jednak podlega Zakładowi Usług Komunalnych? Tyle że działka jest miejska, więc chyba powinna być w administrowaniu Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych. Taka dyskusja i przerzucanie się odpowiedzialnością trwa w mieście od miesięcy, a ja tylko chcę, żeby ten parking został uporządkowany. W końcu to nasze osiedle i Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony, do którego pacjenci docierają nie tylko ze Szczecina - komentuje Maria Myśliwiec, przewodnicząca RO Arkońskie-Niemierzyn.

Ostatecznej decyzji o pieczy nad parkingiem jeszcze nie ma. Według ostatniej niepotwierdzonej informacji - ma pozostać w pieczy ZBiLK. Najważniejsze jednak, jak długo jeszcze taki zapuszczony plac w tak newralgicznym punkcie miasta będzie straszył.

(an)

Fot. Arleta NALEWAJKO

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

mało tego
2016-08-31 11:54:31
Dodatkowo wspomniany parking nie wytrzymuje z nawałem osób docierających do szpitala w godzinach przedpołudniowych. Około 10 w dni robocze nie ma gdzie zaparkować, ruch jak na przysłowiowej Marszałkowskiej i beznadziejne parkowanie na jezdni w pobliżu zagraża wszystkim użytkownikom
HogoFogo
2016-08-31 11:36:11
Zapropnowałbym akcję obywatelską pt. "Wyrwij chwasta". Obawiam się jednak, że na roślinach by się nie skończyło ;-)
Ale po co ??
2016-08-31 10:21:41
Dyrektorzy dostali już premię od jaśnie pana za wzorowe wykonywanie swych obowiązków. Czy muszą się jeszcze martwić jakimś parkingiem, krzakami czy klepiskiem ? Kolejna premia dopiero za rok, wiec czas odpoczać.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA