poniedziałek, 03 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Parcele na skwerek z parkingiem

Parcele na skwerek z parkingiem [GALERIA]

Parcele na skwerek z parkingiem
Data publikacji: 2019-12-08 18:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-09 12:17
Wywietleń: 4459 431220

Na placu po wyburzonych kamienicach komunalnych przy skrzyżowaniu ulic Krasińskiego i Niemierzyńskiej na zlecenie administratora tego terenu miejskiego, którym jest Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych, trwają prace przy urządzaniu nowego parkingu z nawierzchnią z płyt ażurowych.

Bezpośrednie jego otoczenie (z 28 wyznaczonymi stanowiskami) ma w części jednocześnie pełnić funkcje rekreacyjne. Pojawiły się tam już dwie sześcioboczne drewniane altany z siedziskami i stołami. Ustawione mają być m.in. ławki parkowe oraz stół betonowy do gry w szachy. Wzdłuż dawnej linii zabudowy w skarpie pozostałości ceglanych murów ma przesłonić trejaż metalowy z rosnącym na nim winobluszczem trójklapowym. Poza tym zamówienie przewiduje wykonanie trawników dywanowych, dosadzenie krzewów (róż i tawuły japońskiej) i drzew (wiśni piłkowanej i klonu pospolitego).

Za utwardzenie placu i zagospodarowanie gruntu ZBiLK zapłaci wybranemu w przetargu wykonawcy 414 420 zł brutto, a jest nim spółka Szczecińskie Centrum Brukarskie z Dobrej. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

Parcele na skwerek z parkingiem Parcele na skwerek z parkingiem Parcele na skwerek z parkingiem Parcele na skwerek z parkingiem Parcele na skwerek z parkingiem Parcele na skwerek z parkingiem Parcele na skwerek z parkingiem

Komentarze

ed
Szachownica z krzesełkami to znakomity pomysł. Przynajmniej będzie gdzie kulturalnie wypić piwo :-)
2019-12-09 11:59:59
gosc
No to już wiemy gdzie będą balować Ci wszyscy, co teraz w kucki pod żabką wysiadują.A i może więcej ich będzie, bo do tej pory to może na zmiany siedzieli. Cudowna inicjatywa!! Myślę, że sam parking by wystarczył. Ale rozumiem, że jest jeszcze chwila do przetargu na kamienice naprzeciw i nowy budynek ma powstać..jakos trzeba wartość nieruchomosci podbić. Ale życzę powodzenia z z przyszłymi altankowymi wczasowiczami:)
2019-12-09 11:08:09
gosc
ta budka to bedzie dla palaczy do palenia w czasie deszczu bo przeciez w samochodzie w srodku nie beda sobie smordzic-lepiej truć innych biernie i zatruwac powietrze,ciekawe czy bedzie tam smietnik lub popielniczka bo przeciez palacze pala i smieca jednoczesnie-wielu wrzuca kiepy do studzienek kanalizacyjnych -powinni to potem z powrotem dostac w formie wody z kranu do picia a w nocy miejscowka do picia dla okolicznej patoli o ile to przetrwa zimę ,wlepek pewnie tam nie zabraknie oczywiscie "patriotycznych"
2019-12-09 09:17:40
goscc
Kino Polonia było dalej na ul Niemierzynskiej i spłoneło jakos w latach 80/90
2019-12-09 08:54:31
Krasi
A co z remontem Krasińskiego, aby pozbyć się tego bruku, który biegnie w górę aż do Orzeszkowej, nie wspominając o tramwaju?
2019-12-09 08:08:44
tyu
Tam trzeba wreszcie zacząć budowę linii tramwajowej na Warszewo
2019-12-09 07:29:34
Tam było kino Polonia
...
2019-12-08 23:07:48
Niebko
No to okoliczni mieszkańcy latem będą mieli dopiero patologie i patrole policji pod oknami niemal codziennie.
2019-12-08 22:35:54
gosc
@mieszkaniec-ci co chca panowac nie maja gdzie trenowac? a szachy zbyt trudny sport? tam rac nikt nie odpala i sie nie rzuca na innych
2019-12-08 21:07:53
gosc
Dlaczego tam nie mozna było postawic kosciola ? ;((( ze Słowackiego dzwony słabo się niosą w te strony
2019-12-08 21:06:25
do @ Maria49
Marycha, PO_winnaś wiedzieć iż "Cecin" buduje "Fabrykę Wody" i z tego PO_wodu "pinindzy nima".
2019-12-08 21:06:19
Mieszkaniec
Jestem okolicznym mieszkańcem, obiecuję nie niszczyć i nie urządzać libacji zwłaszcza nocnych 😉 szkoda, że nie będzie tam siłowni pod chmurką, bardziej by się przydała niż stół do szachów.
2019-12-08 20:16:03
Bareja i sławy światowej psychiatrii hucznie balują patrząc na Szczecin z Wysokości.
Paskudna, szczecińska zima, plucha, szaruga. Budowa, w zasadzie normalna rzecz - bałagan, błoto, o to nie mam pretensji. Ale ta altanka (!!!). Ludzie mało nam pl Orła Białego!!??
2019-12-08 19:48:30
Maria49
Idea bardzo dobrą. Ale czy większej korzyści nie przyniósłby parkongowiec? W tym rejonie brak jest wybitnie miejsc parkingowych. Nie musiałby być duży. Ale 2 piętrowy. Miejsca do wynajęcia z abonamentem miesięcznym. Te budki są piękne ale okoliczni mieszkańcy nie są święci. Mogą długo nie wytrzymać lub stać się miejscem nocnych libacji. Może jakiś monitoring założyć.
2019-12-08 19:43:16