Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Parabanki nie dla samorządów?

Data publikacji: 25 stycznia 2016 r. 17:08
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:41
Parabanki nie dla samorządów?
 

Politycy mają pracować nad zmianami w prawie, które zakażą samorządom zadłużania się w parabankach. O sprawie mówił Piotr Jania, wojewoda zachodniopomorski. W naszym regionie pożyczki na wysoki procent wzięło w parabankach siedem gmin, trzy z nich są dziś w poważnych tarapatach.

W najgorszej sytuacji jest mała gmina Ostrowice (zadłużenie w parabankach wg stanu na 30 września ub.r.: 28 mln zł).

- Wystąpiłem do premier Beaty Szydło o rozwiązanie gminy Ostrowice, ale pani premier doszła do wniosku, że dobrym rozwiązaniem będzie zarząd komisaryczny - przypomniał w poniedziałek na konferencji prasowej wojewoda Piotr Jania.

Wojewoda nie wierzy jednak, że Ostrowice wykorzystają kolejną szansę i przygotują program, który pozwoli im stanąć na nogi. Za pośrednictwem mediów zaapelował do wójta Wacława Micewskiego: - Panie wójcie, z honorem zrezygnuj ze stanowiska.©℗

(masz)

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

 Fot. Dariusz GORAJSKI

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

czytelnik
2016-01-25 22:34:03
Wreszcie. Czas na Rewal. Pan i Wladca Gminy ma wszystko i wszystkich gleboko w d.... Robi co chce. Miszkancy apeluja do wojta podobnie Panie wójcie, z honorem zrezygnuj ze stanowiska.
Brawo !!
2016-01-25 19:14:04
W końcu ktoś z "jajami " zabierze się za tych wójtów , co praktycznie za nic nie odpowiadają , a decyzje wydają proponuję zacząć od Kobylanki , która jeszcze kilka lat temu "na kredyt brylowała w Polsce" a teraz pozwala kurnikarzom na wszystko ( budowa ferm drobiu w odległości 60m od domów !!!) , bez konsultacji społecznych w ilości ponad 350 tys.kurczaków !!!( Motaniec - Niedźwiedź) ważne, żeby odwdzięczyć się za kampanię wyborczą itp. Ehh !!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA