wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Parabanki nie dla samorządów?

Parabanki nie dla samorządów?

Parabanki nie dla samorządów?
Data publikacji: 2016-01-25 17:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:52
Wywietleń: 1600 110601

Politycy mają pracować nad zmianami w prawie, które zakażą samorządom zadłużania się w parabankach. O sprawie mówił Piotr Jania, wojewoda zachodniopomorski. W naszym regionie pożyczki na wysoki procent wzięło w parabankach siedem gmin, trzy z nich są dziś w poważnych tarapatach.

W najgorszej sytuacji jest mała gmina Ostrowice (zadłużenie w parabankach wg stanu na 30 września ub.r.: 28 mln zł).

- Wystąpiłem do premier Beaty Szydło o rozwiązanie gminy Ostrowice, ale pani premier doszła do wniosku, że dobrym rozwiązaniem będzie zarząd komisaryczny - przypomniał w poniedziałek na konferencji prasowej wojewoda Piotr Jania.

Wojewoda nie wierzy jednak, że Ostrowice wykorzystają kolejną szansę i przygotują program, który pozwoli im stanąć na nogi. Za pośrednictwem mediów zaapelował do wójta Wacława Micewskiego: - Panie wójcie, z honorem zrezygnuj ze stanowiska.©℗

(masz)

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

 Fot. Dariusz GORAJSKI

 

Komentarze

czytelnik
Wreszcie. Czas na Rewal. Pan i Wladca Gminy ma wszystko i wszystkich gleboko w d.... Robi co chce. Miszkancy apeluja do wojta podobnie Panie wójcie, z honorem zrezygnuj ze stanowiska.
2016-01-25 22:34:03
Brawo !!
W końcu ktoś z "jajami " zabierze się za tych wójtów , co praktycznie za nic nie odpowiadają , a decyzje wydają proponuję zacząć od Kobylanki , która jeszcze kilka lat temu "na kredyt brylowała w Polsce" a teraz pozwala kurnikarzom na wszystko ( budowa ferm drobiu w odległości 60m od domów !!!) , bez konsultacji społecznych w ilości ponad 350 tys.kurczaków !!!( Motaniec - Niedźwiedź) ważne, żeby odwdzięczyć się za kampanię wyborczą itp. Ehh !!!
2016-01-25 19:14:04

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie