Środa 18 maja 2022r. 
REKLAMA

Pandemia nie wstrzymuje kontroli

Data publikacji: 2022-01-28 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-28 12:57
Pandemia nie wstrzymuje kontroli
Policja oraz inspektorzy ITD gotowi są do kontroli autokarów wiozących dzieci i młodzież na wypoczynek. Fot. Dariusz GORAJSKI  

Dla uczniów z naszego województwa w poniedziałek 31 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe. Pandemia wprawdzie ogranicza liczbę wyjazdów na wypoczynek, ale wiele zaplanowanych turnusów się odbędzie. Dlatego zachodniopomorska policja oraz Inspekcja Transportu Drogowego gotowe są na kontrole autokarów, wiozących dzieci i młodzież na wypoczynek.

- Wielu rodziców decyduje się na kontrolę stanu technicznego jeszcze przed zaplanowanym wyjazdem - tłumaczy mł. insp. Stanisław Sajko z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie. - Na naszej stronie internetowej można znaleźć listę Stacji Kontroli Pojazdów, które takie kontrole prowadzą.

W takim przypadku na miejscu zbiórki pojawi się patrol, który sprawdzi stan trzeźwości i uprawnienia kierowcy. Można też z kilkudniowym wyprzedzeniem zgłosić taki wyjazd w "swojej" komendzie powiatowej lub miejskiej policji. Wtedy kontrola stanu technicznego będzie prowadzona na miejscu, ale z pewnością nie będzie tak szczegółowa, jak w SKP. Podobną akcje prowadzi też zachodniopomorska ITD.

- Inspektorzy będą prowadzili wzmożone kontrole autobusów - zapewnia Tomasz Krawacki, Naczelnik Wydziału Inspekcji. - Kontroli będzie podlegać m.in. stan techniczny pojazdów, czas pracy i kwalifikacje kierowców oraz trzeźwość osób prowadzących.

Zgłoszenie kontroli autobusów wyjeżdżających z dziećmi lub młodzieżą do miejsc zimowego wypoczynku, można zgłaszać w ITD telefonicznie pod numerem 91 311-56-18 wew. 110 lub 111 oraz za pomocą poczty elektronicznej na adres: autobuskontrola@witd.szczecin.pl.

Szczegółowe informacje, podobnie jak w przypadku policji, umieszczone są na stronie internetowej inspektoratu. ©℗

ToT

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wypadki
2022-01-28 12:57:00
Gdyby policja intensywnie robila kontrole przez 24 godz to by wyeliminowala piratow drogowych , osoby jezdzace na dwóch gazach, pod wplywem dopalaczy czy bez uprawnien. Bo ta grupa powoduje tragedie na drogach tak wiec panowie policjanci wescie sie do konkretnej roboty a nie udawac ze cos robicie oprócz zgłoszeń do wypadkow i kolizji gdzie zmuszeni jestescie na sile do przyjazdu.
pan
2022-01-28 11:05:16
Raczej odwrotnie, pandemia nie powstrzymuje od wyjazdów ;/

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA