Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

Ferie z książką: zdalnie, ale nie banalnie

Data publikacji: 2021-01-12 20:53
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-12 21:19
Ferie z książką: zdalnie, ale nie banalnie
Graf. Filia nr 4 MBP w Szczecinie  

„Zdalnie, ale nie banalnie!” - to hasło, pod którym Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie przeprowadza tegoroczne ferie. MBP chce uczyć poprzez zabawę. 

I tak filia nr 4 zaprasza na swój fanpage na portalu Facebook, na którym codziennie będą publikowane posty w dwóch cyklach. „Przygoda za przygodą” to propozycje książek, które warto przeczytać. Z kolei cykl „O zwierzętach, które zmieniły świat” to formuła czytelniczo-plastyczne. Jego bohaterem są niezwykłe zwierzęta, które dzięki swoim wrodzonym zdolnościom uratowały ludziom życie, pomogły zrozumieć świat lub po prostu rozbawiły miliony ludzi. Scenariusz zajęć opracowany zostanie na podstawie książki G. L. Marvela.

Bibliotekarze młodym czytelnikom przybliżają świat zwierzęcych superbohaterów, proponują również udział w zabawach słownych oraz zachęcają do aktywności plastycznej. Zajęcia przygotowane są z myślą o dzieciach z młodszych klas podstawówki.

Z kolei filia nr 28 na swojej stronie internetowej oraz na profilach w mediach społecznościowych proponuje „Czas wolny w innych kulturach” - 12 i 14 stycznia o g. 13. Bibliotekarze piszą: „Zapraszamy do udziału w dwóch interaktywnych quizach poprzedzonych krótkimi prelekcjami na poruszane w nich tematy: "Kultura czasu wolnego (i nie tylko) w Indiach" oraz "Formy spędzania wolnego czasu dzieci i młodzieży w różnych kulturach – najpopularniejsze gry i zabawy ze wszystkich kontynentów". Liczymy na to, że zainspirujemy Was do ciekawego spędzania wolnego czasu!”

(as)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA