środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pan Henio nakręcił koło

Pan Henio nakręcił koło

Pan Henio nakręcił koło
Data publikacji: 2015-09-28 19:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:41
Wywietleń: 1562 24419

Czterysta kilogramów plastikowych nakrętek to kolejny już prezent dla 23-letniego niepełnosprawnego Adriana ze Szczecina od koła osiedlowego PTTK "Jantarowe szlaki" i grupy mieszkańców z ul. Księżnej Przybysławy. Chłopak przeszedł niedawno operację, pozyskane ze sprzedaży nakrętek pieniądze pomogą mu w rehabilitacji.

Działają wspólnie szósty rok. Dla Adriana Nowakowskiego zbierają od trzech lat, wcześniej wspierali nakrętkami inne cele i organizacje. Ta pomoc stała się ich nawykiem. Kolegów z koła "Jantarowe szlaki" i swoich sąsiadów z podwórka przy ul. Księżnej Przybysławy w ważnym celu połączył pan Henio Kalinowski. Wszyscy mówią, że to pełen energii dobry duch tej akcji, a przede wszystkim dobry człowiek. 

Finał tegorocznej zbiórki odbył się, już tradycyjnie, na podwórku u pana Henia. Z 400 kilogramów nakrętek, jak co roku, ułożyli obraz. Z radością stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Na miejscu było ich ponad dwudziestu, ale podkreślają, że w w trwającą przez rok zbiórkę włączyło się ok. stu osób. 

Adrian w dzieciństwie przeżył przeżył poważny wypadek, porusza się na wózku. Niedawno przeszedł kolejną operację.

- To wsparcie pomoże synowi wyjechać na tak potrzebny turnus rehabilitacyjny - mówiła Dorota, jego mama, która również uczestniczyła w podwórkowym spotkaniu, wieńczącym kolejną nakrętkową akcję. - Bardzo wszystkim dziękuję.©℗

(gan)

Fot. Anna GNIAZDOWSKA

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie