Czwartek, 25 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Pan Henio nakręcił koło

Data publikacji: 28 września 2015 r. 19:55
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:28
Pan Henio nakręcił koło
 

Czterysta kilogramów plastikowych nakrętek to kolejny już prezent dla 23-letniego niepełnosprawnego Adriana ze Szczecina od koła osiedlowego PTTK "Jantarowe szlaki" i grupy mieszkańców z ul. Księżnej Przybysławy. Chłopak przeszedł niedawno operację, pozyskane ze sprzedaży nakrętek pieniądze pomogą mu w rehabilitacji.

Działają wspólnie szósty rok. Dla Adriana Nowakowskiego zbierają od trzech lat, wcześniej wspierali nakrętkami inne cele i organizacje. Ta pomoc stała się ich nawykiem. Kolegów z koła "Jantarowe szlaki" i swoich sąsiadów z podwórka przy ul. Księżnej Przybysławy w ważnym celu połączył pan Henio Kalinowski. Wszyscy mówią, że to pełen energii dobry duch tej akcji, a przede wszystkim dobry człowiek. 

Finał tegorocznej zbiórki odbył się, już tradycyjnie, na podwórku u pana Henia. Z 400 kilogramów nakrętek, jak co roku, ułożyli obraz. Z radością stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Na miejscu było ich ponad dwudziestu, ale podkreślają, że w w trwającą przez rok zbiórkę włączyło się ok. stu osób. 

Adrian w dzieciństwie przeżył przeżył poważny wypadek, porusza się na wózku. Niedawno przeszedł kolejną operację.

- To wsparcie pomoże synowi wyjechać na tak potrzebny turnus rehabilitacyjny - mówiła Dorota, jego mama, która również uczestniczyła w podwórkowym spotkaniu, wieńczącym kolejną nakrętkową akcję. - Bardzo wszystkim dziękuję.©℗

(gan)

Fot. Anna GNIAZDOWSKA

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA