poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pamiętamy o Smoleńsku

Pamiętamy o Smoleńsku

Pamiętamy o Smoleńsku
Data publikacji: 2016-04-10 14:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:59
Wywietleń: 2174 127630

Od rana w Szczecinie i całym regionie czcimy pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej. O godz. 8.41 w kilku miejscowościach - w odpowiedzi na apel wojewody zachodniopomorskiego Piotra Jani - zawyły syreny. Nieliczni o tej porze kierowcy i przechodnie zatrzymali się w zadumie.

W Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Piotr Jania złożył kwiaty na Rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej oraz na skwerze im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. 
Natomiast o godzinie 18:00 w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba w Szczecinie rozpocznie się uroczysta msza święta w intencji ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Uroczystości zakończy koncert Chóru Akademickiego im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego pod batutą Katarzyny Boreckiej.

Dla godnego upamiętnienia 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Koszalinie 23 marca br. ukonstytuował się Obywatelski Komitet Obchodów w Koszalinie. Gremium tworzą głównie działacze Prawa i Sprawiedliwości. Przygotowali trzydniowe uroczystości.

W składzie komitetu m.in. są: Gabriela Cwojdzińska – senator I kadencji, Jadwiga Gosiewska – członek Stowarzyszenia Rodzin Smoleńsk 2010 i matka wicepremiera Przemysława Gosiewskiego, europoseł Czesław Hoc, Paweł Szefernaker – poseł i minister w kancelarii premiera, posłowie Małgorzata Golińska i Stefan Strzałkowski, Artur Wiśniewski – pełnomocnik PiS w powiecie koszalińskim i radny koszaliński, rzeźbiarz Zygmunt Wujek, Bożena Tacher – przewodnicząca Klubu Gazety Polskiej w Koszalinie, Stanisław Trzuskowski – były opozycjonista i przewodniczący Komitetu Poparcia Prezydenta Andrzeja Dudy, malarz Zbigniew Murzyn, Zbigniew Piłat – były zastępca prezydenta Koszalina, działacz Komitetu, Sławomir Majchrzak – przewodniczący Zarządu Regionu „Pobrzeże” NSZZ Solidarność, Ryszard Pilich – prezes Zarządu Okręgu Civitas Christiana oraz Miłosz Janczewski, architekt i radny koszaliński.

Członkowie Obywatelskiego Komitetu Obchodów wzięli udział w ceremonii złożenia kwiatów przy grobie posła Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu (na zdj.) W Koszalinie o g. 16 rozpocznie się msza św. w intencji ofiar katastrofy w kościele pw. Św. Kazimierza Królewicza w Koszalinie. Następnie odbędzie się manifestacja przed pomnikiem na Górze Chełmskiej: prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego, ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie. Zebrani złożą wiązanki kwiatów i zapalą znicze. ©℗

(as), (m)

Fot. A.BAKAJ

Pamiętamy o Smoleńsku Pamiętamy o Smoleńsku

Komentarze

PO-dsumowanie,
Odp. do hipokryzja PiSjan... bo rzekomo PO smierci nie PO-winno sie juz mowic zle ! Takie powiedzenie wpajano Nam przez dziesiatki lat za Komuny, czybys wiec juz je za-PO-mnial ??
2016-04-12 23:03:08
hipokryzja PiSjan
Składali kwiaty na grobie sp.Karpiniuka posła PO, a za chwile twierdza ze zwolennicy PO to zdrajcy Polski. żałosne
2016-04-11 07:18:04
Proponuję, aby ...
".. działacze Prawa i Sprawiedliwości. Przygotowali trzydniowe uroczystości." ..aby to były trzy dni wolne od pracy i aby wszyscy nosili czarny kwef(czarczaf, jaszmak,czador hidżab) a Imć Gosiewska - obowiązkowo!
2016-04-10 23:04:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie