Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Pamiętamy o Smoleńsku

Data publikacji: 10 kwietnia 2016 r. 14:03
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:50
Pamiętamy o Smoleńsku
 

Od rana w Szczecinie i całym regionie czcimy pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej. O godz. 8.41 w kilku miejscowościach - w odpowiedzi na apel wojewody zachodniopomorskiego Piotra Jani - zawyły syreny. Nieliczni o tej porze kierowcy i przechodnie zatrzymali się w zadumie.

W Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Piotr Jania złożył kwiaty na Rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej oraz na skwerze im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. 
Natomiast o godzinie 18:00 w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba w Szczecinie rozpocznie się uroczysta msza święta w intencji ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Uroczystości zakończy koncert Chóru Akademickiego im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego pod batutą Katarzyny Boreckiej.

Dla godnego upamiętnienia 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Koszalinie 23 marca br. ukonstytuował się Obywatelski Komitet Obchodów w Koszalinie. Gremium tworzą głównie działacze Prawa i Sprawiedliwości. Przygotowali trzydniowe uroczystości.

W składzie komitetu m.in. są: Gabriela Cwojdzińska – senator I kadencji, Jadwiga Gosiewska – członek Stowarzyszenia Rodzin Smoleńsk 2010 i matka wicepremiera Przemysława Gosiewskiego, europoseł Czesław Hoc, Paweł Szefernaker – poseł i minister w kancelarii premiera, posłowie Małgorzata Golińska i Stefan Strzałkowski, Artur Wiśniewski – pełnomocnik PiS w powiecie koszalińskim i radny koszaliński, rzeźbiarz Zygmunt Wujek, Bożena Tacher – przewodnicząca Klubu Gazety Polskiej w Koszalinie, Stanisław Trzuskowski – były opozycjonista i przewodniczący Komitetu Poparcia Prezydenta Andrzeja Dudy, malarz Zbigniew Murzyn, Zbigniew Piłat – były zastępca prezydenta Koszalina, działacz Komitetu, Sławomir Majchrzak – przewodniczący Zarządu Regionu „Pobrzeże” NSZZ Solidarność, Ryszard Pilich – prezes Zarządu Okręgu Civitas Christiana oraz Miłosz Janczewski, architekt i radny koszaliński.

Członkowie Obywatelskiego Komitetu Obchodów wzięli udział w ceremonii złożenia kwiatów przy grobie posła Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu (na zdj.) W Koszalinie o g. 16 rozpocznie się msza św. w intencji ofiar katastrofy w kościele pw. Św. Kazimierza Królewicza w Koszalinie. Następnie odbędzie się manifestacja przed pomnikiem na Górze Chełmskiej: prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego, ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie. Zebrani złożą wiązanki kwiatów i zapalą znicze. ©℗

(as), (m)

Fot. A.BAKAJ

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

PO-dsumowanie,
2016-04-12 23:03:08
Odp. do hipokryzja PiSjan... bo rzekomo PO smierci nie PO-winno sie juz mowic zle ! Takie powiedzenie wpajano Nam przez dziesiatki lat za Komuny, czybys wiec juz je za-PO-mnial ??
hipokryzja PiSjan
2016-04-11 07:18:04
Składali kwiaty na grobie sp.Karpiniuka posła PO, a za chwile twierdza ze zwolennicy PO to zdrajcy Polski. żałosne
Proponuję, aby ...
2016-04-10 23:04:47
".. działacze Prawa i Sprawiedliwości. Przygotowali trzydniowe uroczystości." ..aby to były trzy dni wolne od pracy i aby wszyscy nosili czarny kwef(czarczaf, jaszmak,czador hidżab) a Imć Gosiewska - obowiązkowo!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA