Wtorek 28 września 2021r. 
REKLAMA

"Pamiętajcie o ogrodach" - jesienne wydanie. Nie tylko kwiaty i smaki [GALERIA]

Data publikacji: 2021-09-13 21:16
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-15 09:45
"Pamiętajcie o ogrodach" - jesienne wydanie. Nie tylko kwiaty i smaki
"Pamiętajcie o ogrodach" - pod patronatem "Kuriera Szczecińskiego" - za sprawą tego wydarzenia znów nam rozkwitną Wały Chrobrego. Fot. Mirosław Winconek  

Miesiące oczekiwania i wreszcie - już w najbliższy weekend - znów nam zakwitną Wały Chrobrego. Tym razem w kolorach jesieni. Za sprawą najbardziej znanej, lubianej i cenionej imprezy wystawienniczej Szczecina ph. "Pamiętajcie o ogrodach".

Stoiska ponad 100 wystawców zawładną w ten weekend (18 - 19 września) najbardziej charakterystycznym i reprezentacyjnym zakątkiem miasta.

- Zapewniam, że górny taras Wałów Chrobrego zachwyci szczecinian i turystów kolorami, zapachami i oryginalnymi formami żywej zieleni - mówi Ewa Maj z FM Szczecin, współorganizatorka weekendowego wydarzenia. - Zatem zapraszam w gąszcz bylin, traw, winorośli, krzewów róż, hortensji, wrzosów, krzewów i drzewek owocowych, iglaków, roślin egzotycznych - kaktusów, sukulentów, owadożerców - mieszkańców domowych dżungli. Imponująco zapowiada się również wybór kwiatowych cebul, zwłaszcza tulipanów i lilii. Nie zabraknie rybek i roślin wodnych. Będą również dynie w bogatej palecie barw i kształtów, a także świeże zioła w doniczkach. Na kiermaszu nie zabraknie też ekologicznego czosnku i jego prozdrowotnych przetworów. A jak zawsze we wrześniu, czekać nas będzie obfitość miodów z kwalifikowanych, specjalistycznych pasiek pochodzących wielu regionów Polski. Oczywiście, pojawią się również stoiska z małą architekturą ogrodową, dekoracjami do domu i ogrodu, a też wszelkim sprzętem ogrodniczym.

Kiermaszowi ogrodniczemu tradycyjnie będzie towarzyszyła "Wałówka z przysmakami", czyli stoiska z produktami, przetworami i daniami kuchni regionalnej. Znaleźć na nich będzie można, co dusza zapragnie - od słodyczy, win i piw z minibrowarów, przez sery, marynaty z ryb, po wędliny, owocowe i warzywa w zaprawach, a także wyroby piekarnicze.

- Podczas imprezy będą obowiązywać obostrzenia sanitarne związane ze stanem epidemii, czyli nakaz noszenia maseczek i zachowania dystansu społecznego. Natomiast do dyspozycji odwiedzających w weekend ogród Wałów Chrobrego, przy wszystkich kiermaszowych wejściach, zostanie udostępniony płyn do dezynfekcji rąk - dodaje Ewa Maj.

"Pamiętajcie o ogrodach" - już w najbliższy weekend (18 - 19 września). To za sprawą tego wydarzenia znów rozkwitną Wały Chrobrego. W sobotę w godz. 9-18, a w niedzielę - o godzinę krócej, czyli do g. 17.

* * *

Uwaga: w związku z organizacją imprezy na niektórych ulicach górnego tarasu nastąpi czasowa zmiana organizacja ruchu. Od piątku 17 wrześnie od godziny 20.00 do niedzieli 19 września do godziny 20.00 wyłączone z ruchu zostaną ulice: Wały Chrobrego, Szczerbcowa i Zygmunta Starego - na odcinku od ul. Jarowita do Wałów Chrobrego. 

A. NALEWAJKO

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Darek
2021-09-15 09:44:59
" Podczas imprezy będą obowiązywać obostrzenia sanitarne związane ze stanem epidemii, czyli nakaz noszenia maseczek i zachowania dystansu społecznego " - to chyba tylko pobożne życzenia !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ