piątek, 19 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Pamięci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

Pamięci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

Pamięci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem
Data publikacji: 2019-04-09 22:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:37
Wywietleń: 812 384902

W środę (10 kwietnia), w 9. rocznicę katastrofy smoleńskiej, o godz. 8.41 na terenie całego województwa zachodniopomorskiego rozlegnie się sygnał syren alarmowych. W 2010 roku w katastrofie samolotu zginęło 96 osób – wśród nich para prezydencka, Lech i Maria Kaczyńscy.

O g. 8.41 na rondzie im. Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Szczecinie zostaną złożone kwiaty, w wydarzeniu będzie brał udział m.in. wojewoda Tomasz Hinc. Uroczystość poprzedzi odśpiewanie hymnu RP i krótka modlitwa za ofiary katastrofy. O godz. 9.15 zaplanowano złożenie kwiatów pod pomnikiem śp. Lecha Kaczyńskiego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przy al. Wojska Polskiego 113. O godz. 18 odprawiona zostanie msza święta w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba w Szczecinie.©℗

(as)

Fot. Sylwia Dudek

Pamięci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

Komentarze

@też Krzysztof
To nie nienawiść tylko ironia, coś czym po mistrzowsku posługiwał się Kaczmarski. Czy zwrot „wyjazd promocyjny” bardziej Ci odpowiada? To nawet nie była wizyta międzynarodowa bo nikt ich tam nie chciał i nie zaprosił. Kaczyński nie poleciał do Smoleńska z szacunku do pomordowanych Polaków tylko na potrzeby kampanii wyborczej. Jedyny szacunek należy się załodze i funkcjonariuszom BOR, którzy wykonywali swoją pracę. Reszta wspierała dobrowolnie beneficjenta działań propagandowych.
2019-04-12 07:50:41
Cale Szczescie...
Ze S/P Prezydent Lech Kaczynski, juz z Budynku 113 z jeszcze "czerwonawym po-dlozem"... czyli tej Lewacko/PO-stkomunistycznej "solidarnosci nr 2" z roku 1989/90 - juz Wychodzi...!!
2019-04-10 12:03:30
@Hugo
Możesz wyciągnąć nogi, czego ci nie życzę ale to ty decydujesz.
2019-04-10 10:24:22
też Krzysztof
Kaczmarski był wielki - tez tak uważam , ale nazwać tamten wyjazd " wycieczka zakładową " , to Kaczmarski , Krzysiu do takiego nienawistnego kroku , chyba by sie nie posunął. Może jeszcze trochę sobie idola posłuchaj ?
2019-04-10 09:56:19
@Hugo
A komisja Milera była za friko i wykazała , co miała wykazać !
2019-04-10 09:52:56
Darek
Gdzie jest wrak?
2019-04-10 09:50:14
Jarun
Składanie kwiatów na rondzie to karykatura obchodów rocznicy śmierci w katastrofie drogowej. Szkoda, że nie w rowie. Tylko w Szczecinie Piłsudski stoi na winklu - jak panienka pod latarnia, a bandzior Koloni na reprezentacyjnym placu. Szemrany prezydent o lewych interesach, czyli zwykły "przewalacz" ma swój plac. Co się spodziewać po ludziach, dla których plastykowy szajs: Fryga - to dzieło sztuki, a zabetonowany skwer to "przyjazna przestrzeń" a'la miejska kostnica.
2019-04-10 09:47:45
@Jarun @Hugo
Prywatne zwierzenia może zostawcie sobie ?/ lekarzowi ?/
2019-04-10 09:36:06
proste
Ujawnić treść rozmowy telefonicznej braci Kaczyńskich na 5 minut przed katastrofą to wszystko się wyjaśni
2019-04-10 09:29:20
Xyres
Pomnik Kaczyńskiego w Szczecinie to skandal. Postawiono go mimo sprzeciwu mieszkańców miasta.
2019-04-10 08:02:51
Krzysztof
10 kwietnia 2004 roku - dokładnie 15 lat temu zmarł Jacek Kaczmarski. Dla mnie to zawsze będzie rocznicą Jego śmierci, a nie katastrofy samolotu z wycieczką zakładową PiS-u. Kaczmarski miał większy wpływ na moje życie i wniósł większy wkład w upadek komunizmu niż wszyscy politycy z samolotu.
2019-04-10 07:24:24
Zed
A ja jestem ciekaw ile pieniędzy polskich podatników władowano w komisję Macierewicza, który usilnie próbował udowodnić że na samolot był jakiś zamach, a nic mu z tego ostatecznie nie wyszło.
2019-04-10 07:21:19
Hugo
Ja oddam hołd w następujący sposób walne zimnego Lecha
2019-04-10 06:32:21
Jarun
To nie moja trauma, a prezesa PiS Jarosława. Niech ją w końcu zacznie leczyć.
2019-04-10 00:26:24