Wtorek, 18 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Pamięć i grill

Data publikacji: 23 października 2015 r. 18:15
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:31
Pamięć i grill
Nic na ostatnią chwilę... Fot. D.GORAJSKI  

Przy szczecińskich nekropoliach komunalnych przed i w trakcie Święta Zmarłych oraz w Dniu Zadusznym będą działały punkty handlowe oraz usługowe. Ma ich być niemal o połowę mniej niż w ostatnich latach, ale nadal u cmentarnych bram będzie można kupić znicze, kwiaty i stroiki na groby bliskich, napić się ciepłej kawy i herbaty, nawet - co tradycyjnie budzi sporo kontrowersji - przekąsić coś z rusztu.

Miejsc na przycmentarny handel przygotowano sporo. Sprzedało się - w drodze przetargu prowadzonego przez Zakład Usług Komunalnych - 212.

Tradycyjnie, największym zainteresowaniem handlowców cieszyły dzierżawy przy bramach Cmentarza Centralnego. W strefie tzw. czerwonej - przy ul. Ku Słońcu - sprzedano więc 62 miejsca (cena wywoławcza: 140 zł za 1 m kw.) , a w „zielonej" - kolejnych 90 (licytacja od 90 zł za metr kw).

Tańsze były dzierżawy handlowej przy cmentarzach prawobrzeża - od 50 zł za 1 m kw. I tak, przy ul. Goleniowskiej (Dąbie) sprzedano 33 miejsca, a przy nekropolii w Zdrojach będzie działało 27 punktów handlowych.

- Z tytułu sprzedaży miejsc dochód wyniesie 238 750 zł - informuje Andrzej Kus, rzecznik ZUK. - Jeśli chodzi o branże: głównie będą to kwiaty, znicze, stroiki na groby, sztuczne kwiaty. W pobliżu I-ej bramy Cmentarza Centralnego będą też zlokalizowane punkty gastronomiczne: kawa, herbata, grill.

Przycmentarny handel będzie działał w nich 29 października - 1 listopada.

* * *
Nic na ostatnią chwilę. Warto już teraz sprawdzić, w jakim stanie są mogiły naszych bliskich. I czy zostały opłacone. Żeby w czas Wszystkich Świętych nie przeżyć rozczarowania i wielkiego wstydu. ©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Iga
2015-10-24 11:10:47
Już to, że piszesz prawie w cudzysłowie pokazuje, że jest WOLNA. A poza wszystkim wydaje mi się zupełnie nie na miejscu mieszanie pamięci o tych, którzy odeszli z tego typu "wycieczkami ideologicznymi". Pozdrawiam. A Zmarłym - wieczny odpoczynek racz im dać Panie. Niech spoczywają w spokoju
Listopad...roku 2015-go,
2015-10-24 09:07:04
Ku Pamieci za Tych co zmarli i zgineli ... bysmy dzisiaj mogli juz zyc w "prawie" Wolnej Polsce ! !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA