środa, 27 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pamięć i grill

Pamięć i grill

Pamięć i grill
Data publikacji: 2015-10-23 18:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:43
Wywietleń: 1910 30806

Przy szczecińskich nekropoliach komunalnych przed i w trakcie Święta Zmarłych oraz w Dniu Zadusznym będą działały punkty handlowe oraz usługowe. Ma ich być niemal o połowę mniej niż w ostatnich latach, ale nadal u cmentarnych bram będzie można kupić znicze, kwiaty i stroiki na groby bliskich, napić się ciepłej kawy i herbaty, nawet - co tradycyjnie budzi sporo kontrowersji - przekąsić coś z rusztu.

Miejsc na przycmentarny handel przygotowano sporo. Sprzedało się - w drodze przetargu prowadzonego przez Zakład Usług Komunalnych - 212.

Tradycyjnie, największym zainteresowaniem handlowców cieszyły dzierżawy przy bramach Cmentarza Centralnego. W strefie tzw. czerwonej - przy ul. Ku Słońcu - sprzedano więc 62 miejsca (cena wywoławcza: 140 zł za 1 m kw.) , a w „zielonej" - kolejnych 90 (licytacja od 90 zł za metr kw).

Tańsze były dzierżawy handlowej przy cmentarzach prawobrzeża - od 50 zł za 1 m kw. I tak, przy ul. Goleniowskiej (Dąbie) sprzedano 33 miejsca, a przy nekropolii w Zdrojach będzie działało 27 punktów handlowych.

- Z tytułu sprzedaży miejsc dochód wyniesie 238 750 zł - informuje Andrzej Kus, rzecznik ZUK. - Jeśli chodzi o branże: głównie będą to kwiaty, znicze, stroiki na groby, sztuczne kwiaty. W pobliżu I-ej bramy Cmentarza Centralnego będą też zlokalizowane punkty gastronomiczne: kawa, herbata, grill.

Przycmentarny handel będzie działał w nich 29 października - 1 listopada.

* * *
Nic na ostatnią chwilę. Warto już teraz sprawdzić, w jakim stanie są mogiły naszych bliskich. I czy zostały opłacone. Żeby w czas Wszystkich Świętych nie przeżyć rozczarowania i wielkiego wstydu. ©℗

(an)

Pamięć i grill Pamięć i grill

Komentarze

Iga
Już to, że piszesz prawie w cudzysłowie pokazuje, że jest WOLNA. A poza wszystkim wydaje mi się zupełnie nie na miejscu mieszanie pamięci o tych, którzy odeszli z tego typu "wycieczkami ideologicznymi". Pozdrawiam. A Zmarłym - wieczny odpoczynek racz im dać Panie. Niech spoczywają w spokoju
2015-10-24 11:10:47
Listopad...roku 2015-go,
Ku Pamieci za Tych co zmarli i zgineli ... bysmy dzisiaj mogli juz zyc w "prawie" Wolnej Polsce ! !
2015-10-24 09:07:04

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie