wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pączki na stół!

Pączki na stół! [FILM]

Pączki na stół!
Data publikacji: 2016-02-03 22:57
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:53
Wywietleń: 1892 115671

Kto właśnie uparcie walczy z nadwyżką kilogramów, dla tego tłusty czwartek jest koszmarem. Wokół wszyscy objadają się kalorycznymi - nie ma co ukrywać - pączkami, faworkami i namawiają na pójcie w ich ślady. Warto podtrzymać tradycję i skusić się choć na jednego pączka, którego można przecież „spalić" na spacerze lub treningu. Zresztą nadchodzi post, podczas którego powinno się jeść mniej obficie niż zwykle...

Mąka, jajka, margaryna, mleko, cukier i kapka spirytusu - oto recepta na pączka doskonałego. Oprócz jakości składników, ważny jest także - co oczywiste - proces smażenia. Nim do niego dojdzie, kęsy ciasta kładzione są na dzielarkę, ta zaś formuje je na równe kawałki. Zaokrąglone wędrują do ciepłego garownika. I już smażenie - koniecznie w głębokim tłuszczu. Ale, by było jeszcze bardziej słodko potrzeba nadzienia. A na sam koniec lukier! Może być też czekolada, kandyzowana skórka pomarańczy, cukier puder albo posypka, chociażby z orzechów. Już w środku pączka znaleźć można co tylko nam się zamarzy: budyń, maliny, truskawki, ajerkoniak, toffi, czekoladę lub też klasycznie: marmoladę, konfiturę różaną.

Kto nie potrafi lub też nie ma czasu, by samodzielnie przygotować okrąglutkie pączki, niech kupując je rodzinie, przyjaciołom, do pracy nie kieruje się tylko i wyłącznie ceną. Lepiej jednak udać się do sprawdzonej cukierni niż do marketu, gdzie co prawda zapłacimy mniej, jednak o walorach smakowych raczej mowy być nie może. Trzeba też się liczyć z odstaniem kilku minut w kolejce.

W tłusty czwartek w wielu domach na stołach znajdziemy również faworki, zwane także chrustem oraz serowe oponki. Są równie smaczne i równie tuczące jak pączki. Te zaś mają ok. 300 kalorii na sztukę. Ale tego dnia nie ma to naprawdę żadnego znaczenia!

* * *

Przypominamy, że dziś „Kurier" wraz z Asprodem rozdaje pączki - pierwsze pięćdziesiąt osób, które przyjdzie po godz. 11 do Biura Reklamy z aktualnym wydaniem gazety otrzyma zestaw trzech pysznych słodkości. ©℗ (kol)

Fot. Asprod

 ***

Zobacz co kryją w sobie pączki?

 

Źródło filmu: www.newsrm.tv

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie