czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ocenili szczecińskie pączki

Ocenili szczecińskie pączki [FILM]

Ocenili szczecińskie pączki
Data publikacji: 2016-02-02 16:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:53
Wywietleń: 4769 115579

W słodkiej degustacji zorganizowanej przez Slow Food Szczecin, spośród 15 pączków zakupionych we wtorek (2 bm.) w cukierniach, piekarniach, kawiarniach i dyskontach w Szczecinie, wygrał ten z piekarni - cukierni „Wojciechowski". Najniższe oceny uzyskały m.in. drożdżowe słodkości z dyskontów.

Spotkanie odbyło się w restauracji „Dzika Gęś", gdzie do smakowania pączków zasiadło jury w składzie: Andrzej Buławski ze szczecińskiego oddziału organizacji „Slow Food", Andrzej Szylar - szef kuchni wspomnianej restauracji, Dana Gołowacz, która przez wiele lat pracowała w cukierni „Duet" oraz Monika Gapińska z „Kuriera Szczecińskiego". Jurorzy oceniali nadzienie, wygląd i smak. Każdy z pączków mógł otrzymać maksymalnie pięć punktów od jednego jurora:

- Pączki kupiłem rano w piętnastu przypadkowo wybranych punktach. Oczywiście ani właściciele, ani personel nie wiedzieli, że ich pączki po południu będą oceniane podczas degustacji  - mówi Andrzej Buławski. - Większość pączków kosztowała ok. 2-3 zł, najtańsze były te z supermarketów. Pierwsze miejsce zajęła piekarnia - cukiernia „Wojciechowski", na drugim miejscu uplasowała się cukiernia „Woźniak", na trzecim - „Asprod". Niestety, większość pączków otrzymała zaledwie - 3,5 - 7 pkt, a zdarzyły się też takie, które pojedyńczy jurorzy ocenili na ... 0,5 punkta. Wśród tych, które wypadły najgorzej, były choćby słodkości z dyskontów.

Jak mówili jurorzy, niektóre z ocenianych pączków posiadały sporo podstawowych wad. Ot, choćby były zbyt duże, miały niby - owocowe nadzienie o wyraźnie „sztuczno - chemicznym posmaku", a ciasto było zbyt suche albo o konsystencji gliny. Przytrafił się im również pączek z zakalcem. ©℗

Monika GAPIŃSKA

Fot. i film: Robert STACHNIK

Ocenili szczecińskie pączki Ocenili szczecińskie pączki

Komentarze

anna
Najlepsze na Manchatanie w pierwszej alejce wypiekane na miejscu :)
2016-02-03 22:29:15
DanTe
A gdzie pączki z targowiska na Niebuszewie czy ze Słonecznego??? Zjedzone - bo najlepsze ;) PS. Moja indywidualna opinia.
2016-02-02 21:55:14
pycha
Popieram wypowiedz odnosnie punktu z paczkami na ryneczku prawobrzeze. Stara Paczkarnia ma najlepsze paczki jakie w tych czasach mozna zjesc.
2016-02-02 21:51:57
Adam
Jak zwykle stronnicze... Pewnie waszym czytelnikom ufundowali pączki więc nie wypadało inaczej. A czemu pomijacie NAJLEPSZĄ cukiernię w mieście "Domową"? Bo ich wypieki są po prostu The Best!
2016-02-02 19:43:27
pm
szkoda, ze nikt nie pofatygował się na prawobrzeże - na ryneczku jest punkt z PĄCZKAMI wyrabianymi i wypiekanymi na miejscu. Na bank trafiłyby do TOP 3 :)
2016-02-02 17:54:38

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie