poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ocenili szczecińskie pączki

Ocenili szczecińskie pączki [FILM]

Ocenili szczecińskie pączki
Data publikacji: 2016-02-02 16:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:53
Wywietleń: 4333 115579

W słodkiej degustacji zorganizowanej przez Slow Food Szczecin, spośród 15 pączków zakupionych we wtorek (2 bm.) w cukierniach, piekarniach, kawiarniach i dyskontach w Szczecinie, wygrał ten z piekarni - cukierni „Wojciechowski". Najniższe oceny uzyskały m.in. drożdżowe słodkości z dyskontów.

Spotkanie odbyło się w restauracji „Dzika Gęś", gdzie do smakowania pączków zasiadło jury w składzie: Andrzej Buławski ze szczecińskiego oddziału organizacji „Slow Food", Andrzej Szylar - szef kuchni wspomnianej restauracji, Dana Gołowacz, która przez wiele lat pracowała w cukierni „Duet" oraz Monika Gapińska z „Kuriera Szczecińskiego". Jurorzy oceniali nadzienie, wygląd i smak. Każdy z pączków mógł otrzymać maksymalnie pięć punktów od jednego jurora:

- Pączki kupiłem rano w piętnastu przypadkowo wybranych punktach. Oczywiście ani właściciele, ani personel nie wiedzieli, że ich pączki po południu będą oceniane podczas degustacji  - mówi Andrzej Buławski. - Większość pączków kosztowała ok. 2-3 zł, najtańsze były te z supermarketów. Pierwsze miejsce zajęła piekarnia - cukiernia „Wojciechowski", na drugim miejscu uplasowała się cukiernia „Woźniak", na trzecim - „Asprod". Niestety, większość pączków otrzymała zaledwie - 3,5 - 7 pkt, a zdarzyły się też takie, które pojedyńczy jurorzy ocenili na ... 0,5 punkta. Wśród tych, które wypadły najgorzej, były choćby słodkości z dyskontów.

Jak mówili jurorzy, niektóre z ocenianych pączków posiadały sporo podstawowych wad. Ot, choćby były zbyt duże, miały niby - owocowe nadzienie o wyraźnie „sztuczno - chemicznym posmaku", a ciasto było zbyt suche albo o konsystencji gliny. Przytrafił się im również pączek z zakalcem. ©℗

Monika GAPIŃSKA

Fot. i film: Robert STACHNIK

Ocenili szczecińskie pączki Ocenili szczecińskie pączki

Komentarze

anna
Najlepsze na Manchatanie w pierwszej alejce wypiekane na miejscu :)
2016-02-03 22:29:15
DanTe
A gdzie pączki z targowiska na Niebuszewie czy ze Słonecznego??? Zjedzone - bo najlepsze ;) PS. Moja indywidualna opinia.
2016-02-02 21:55:14
pycha
Popieram wypowiedz odnosnie punktu z paczkami na ryneczku prawobrzeze. Stara Paczkarnia ma najlepsze paczki jakie w tych czasach mozna zjesc.
2016-02-02 21:51:57
Adam
Jak zwykle stronnicze... Pewnie waszym czytelnikom ufundowali pączki więc nie wypadało inaczej. A czemu pomijacie NAJLEPSZĄ cukiernię w mieście "Domową"? Bo ich wypieki są po prostu The Best!
2016-02-02 19:43:27
pm
szkoda, ze nikt nie pofatygował się na prawobrzeże - na ryneczku jest punkt z PĄCZKAMI wyrabianymi i wypiekanymi na miejscu. Na bank trafiłyby do TOP 3 :)
2016-02-02 17:54:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie