Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Ocenili szczecińskie pączki [FILM]

Data publikacji: 02 lutego 2016 r. 16:25
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:42
Ocenili szczecińskie pączki
 

W słodkiej degustacji zorganizowanej przez Slow Food Szczecin, spośród 15 pączków zakupionych we wtorek (2 bm.) w cukierniach, piekarniach, kawiarniach i dyskontach w Szczecinie, wygrał ten z piekarni - cukierni „Wojciechowski". Najniższe oceny uzyskały m.in. drożdżowe słodkości z dyskontów.

Spotkanie odbyło się w restauracji „Dzika Gęś", gdzie do smakowania pączków zasiadło jury w składzie: Andrzej Buławski ze szczecińskiego oddziału organizacji „Slow Food", Andrzej Szylar - szef kuchni wspomnianej restauracji, Dana Gołowacz, która przez wiele lat pracowała w cukierni „Duet" oraz Monika Gapińska z „Kuriera Szczecińskiego". Jurorzy oceniali nadzienie, wygląd i smak. Każdy z pączków mógł otrzymać maksymalnie pięć punktów od jednego jurora:

- Pączki kupiłem rano w piętnastu przypadkowo wybranych punktach. Oczywiście ani właściciele, ani personel nie wiedzieli, że ich pączki po południu będą oceniane podczas degustacji  - mówi Andrzej Buławski. - Większość pączków kosztowała ok. 2-3 zł, najtańsze były te z supermarketów. Pierwsze miejsce zajęła piekarnia - cukiernia „Wojciechowski", na drugim miejscu uplasowała się cukiernia „Woźniak", na trzecim - „Asprod". Niestety, większość pączków otrzymała zaledwie - 3,5 - 7 pkt, a zdarzyły się też takie, które pojedyńczy jurorzy ocenili na ... 0,5 punkta. Wśród tych, które wypadły najgorzej, były choćby słodkości z dyskontów.

Jak mówili jurorzy, niektóre z ocenianych pączków posiadały sporo podstawowych wad. Ot, choćby były zbyt duże, miały niby - owocowe nadzienie o wyraźnie „sztuczno - chemicznym posmaku", a ciasto było zbyt suche albo o konsystencji gliny. Przytrafił się im również pączek z zakalcem. ©℗

Monika GAPIŃSKA

Fot. i film: Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

anna
2016-02-03 22:29:15
Najlepsze na Manchatanie w pierwszej alejce wypiekane na miejscu :)
DanTe
2016-02-02 21:55:14
A gdzie pączki z targowiska na Niebuszewie czy ze Słonecznego??? Zjedzone - bo najlepsze ;) PS. Moja indywidualna opinia.
pycha
2016-02-02 21:51:57
Popieram wypowiedz odnosnie punktu z paczkami na ryneczku prawobrzeze. Stara Paczkarnia ma najlepsze paczki jakie w tych czasach mozna zjesc.
Adam
2016-02-02 19:43:27
Jak zwykle stronnicze... Pewnie waszym czytelnikom ufundowali pączki więc nie wypadało inaczej. A czemu pomijacie NAJLEPSZĄ cukiernię w mieście "Domową"? Bo ich wypieki są po prostu The Best!
pm
2016-02-02 17:54:38
szkoda, ze nikt nie pofatygował się na prawobrzeże - na ryneczku jest punkt z PĄCZKAMI wyrabianymi i wypiekanymi na miejscu. Na bank trafiłyby do TOP 3 :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA