Niedziela, 23 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Paczka dla Bohatera. Ruszyło wielkie pakowanie [GALERIA]

Data publikacji: 18 marca 2023 r. 14:03
Ostatnia aktualizacja: 19 marca 2023 r. 18:45
Paczka dla Bohatera. Ruszyło wielkie pakowanie
W tym roku organizatorzy chcieliby obdarować 2 tysiące kombatantów. Akcję można wesprzeć na kilka sposobów. Fot. Ryszard PAKIESER  

To już 7. edycja akcji. Stowarzyszenie „Paczka dla Bohatera”, jak przed każdymi świętami, prowadzi zbiórkę darów, które są zapakowane i przed Wielkanocą będą dostarczone do przeszło 2 tys. kombatantów walk o wolną Polskę. Akcja „VII Wielkanocna Paczka dla Bohatera” potrwa do 8 kwietnia, kiedy to zostaną dostarczone ostatnie paczki. Ale największa mobilizacja w zbiórce potrzebna jest właśnie teraz.

W sobotę w Szczecinie rozpoczęło się wielkie pakowanie. Akcję można wesprzeć przekazując datki pieniężne, środki czystości czy żywność z długim terminem ważności lub biorąc udział w aukcjach internetowych.

Stowarzyszenie „Paczka dla Bohatera” już od dwunastu lat opiekuje się kombatantami walk o niepodległość Polski. Wolontariusze organizują dla podopiecznych wyjazdy rehabilitacyjne, pomagają remontować ich mieszkania. W razie konieczności robią im też zakupy lub dostarczają leki. Co roku tuż przed świętami odwiedzają każdego z nich, aby wręczyć świąteczne upominki.

– Świąteczne paczki, które przygotowujemy, nie zaspokoją oczywiście wszystkich potrzeb naszych podopiecznych, ale na pewno sprawią im wiele radości. To taki nasz mały pretekst do wywołania uśmiechu na ich twarzach, a także forma podziękowania za to, co kiedyś zrobili dla ojczyzny. Mimo
upływu wielu lat pamiętamy o tym i jesteśmy im za to wdzięczni – mówi Tomasz Sawicki, pomysłodawca akcji i prezes Stowarzyszenia.

Wolontariusze chcieliby w tym roku obdarować dwa tysiące osób. By było to jednak możliwe, konieczne jest wsparcie inicjatywy. A pomóc może każdy. Wystarczy przelać dowolną kwotę na konto bankowe stowarzyszenia (nr rachunku  61 1140 2004 0000 3902 7866 0327) lub zrobić zakupy na facebookowym bazarku Stowarzyszenia. Można też kupić produkty dla kombatantów, następnie przekazać je wolontariuszom. Stowarzyszenie prosi przede wszystkim o artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, takie jak kawa, herbata, słodycze, owoce i warzywa w puszce, konfitury, konserwy, płatki śniadaniowe, cukier, olej, syropy, witaminy, kasze, bakalie, soki, makarony, sery. Mogą być także środki chemiczne: kremy, szampony, płyny do kąpieli, płyny i proszki do prania, żele pod prysznic, pasty do zębów, środki
czystości, jak również koce, prześcieradła czy ręczniki. Wszystkie produkty można przekazywać do punktów zbiórek, które znajdują się na terenie całego kraju.

Specjalną prośbę Stowarzyszenie kieruje do najmłodszych. Chodzi o przygotowanie świątecznych kartek z życzeniami, które trafią do weteranów

– Takie małe dzieła zawsze bardzo cieszą kombatantów – zauważa Tomasz Sawicki.

Zbiórki darów, w zależności od regionu, kończą się ok. dwóch tygodni przed świętami. W Szczecinie pierwsze pakowanie odbyło się w sobotę przy ul. Sambora 4. Tam też przyjmowane są wszystkie produkty po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu. Kontakt do regionalnych koordynatorów można znaleźć na Facebooku.

ToT

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jarl Bischek
2023-03-19 17:44:09
Czy można podarować pampersy? Bo radośnie jest nie tylko maluchom kiedy mają sucho.
Wilno
2023-03-19 08:23:39
Nie ma to jak dostać niemiecki krem po wygranej z hitlerowcami.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA