Niedziela, 16 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Otworzą przejazd pod jednym z wiaduktów

Data publikacji: 03 grudnia 2020 r. 22:54
Ostatnia aktualizacja: 04 grudnia 2020 r. 14:03
Otworzą przejazd pod jednym z wiaduktów
W miejscu wyburzonego wiaduktu nad ul. Szczecińska powstaje nowa przeprawa, z której będzie bezpośrednie wejście na perony od strony ulic Bema i Barnima. Fot. Wioletta Mordasiewicz  

PKP Polskie Linie Kolejowe informują, że od piątku, 4 grudnia br. na kilka tygodni otworzą przejazd pod wiaduktem na ul. Składowej w Stargardzie.

- Zmiana organizacji ruchu jest związana z kolejnym etapem inwestycji tej spółki – informują miejscy urzędnicy.

W Stargardzie rozpoczął się kolejny etap prac, prowadzonych w ramach modernizacji linii Poznań – Szczecin. Od 16 listopada trwa przebudowa wiaduktu na ul. Składowej. Przejazd pod nim zamknięto, a dla kierowców przygotowano nową organizację ruchu. Zamknięcie drugiego w mieście wiaduktu spowodowało duże korki. Kolej informuje, że na kilka tygodni ponownie otworzy tam przejazd.

- Ponowne zamknięcie wiaduktu na ul. Składowej jest planowane na pierwszy tydzień stycznia przyszłego roku – poinformował inwestor.

W Stargardzie trwa nadal przebudowa wiaduktu na ul. Szczecińskiej. Ma być otwarty dopiero na wiosnę przyszłego roku. Drugim etapem kolejowej inwestycji jest modernizacja łukowego mostu, z początku XX wieku, na ul. Składowej.

- W jego miejsce powstanie nowy obiekt – informują przedstawiciele PKP PLK. - Przebudowane zostaną wszystkie elementy wiaduktu – przęsło, podpory, stożki przyczółków. Pod modernizowanymi obiektem odnowiona będzie nawierzchnia jezdni, pojawią się chodniki dla pieszych i ścieżka rowerowa. Nowa, bardziej wytrzymała konstrukcja zagwarantuje bezpieczniejsze przejazdy pociągów. Będzie także dostosowana do planowanej obwodnicy drogowej Stargardu.

W ramach inwestycji, prowadzonej przez kolej w Stargardzie będą przebudowane 4 wiadukty. Poza już rozpoczętymi inwestycjami modernizowane będą mosty nad ulicami Bogusława IV i i Konopnickiej.

Przemianę przechodzi też stacja kolejowa w Stargardzie.

- Nowe perony zagwarantują wygodniejsze podróże – zapowiada kolej. - Będą wyższe, dzięki czemu wsiadanie i wysiadanie z pociągu będzie łatwiejsze. Nowe ławki i długie wiaty zagwarantują wygodne oczekiwanie na pociąg. Jasne oświetlenie i monitoring zapewnią podróżnym większe bezpieczeństwo. Perony zostaną dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Znajdą się na nich ścieżki naprowadzające dla osób niedowidzących i niewidomych.

Wioletta Mordasiewicz

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wawrzek
2020-12-04 21:57:30
W ramach modernizacji tej Linii Kolejowej powinno się odtworzyć linię Kolejową do Pełczyc, Barlinka i Myśliborza aktualnie odciętych od Świata nie małych miast.
fin
2020-12-04 13:55:54
to nie wiadukt , to przepust dla zwierząt z przed 1945 roku

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA