Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Kapsuła czasu w stargardzkiej kolegiacie

Data publikacji: 27 listopada 2020 r. 18:49
Ostatnia aktualizacja: 29 listopada 2020 r. 11:55
Kapsuła czasu w stargardzkiej kolegiacie
Parafia NMP KŚ. Niedawno w kolegiacie, gdzie trafi kapsuła z pamiątkami, był odbiór sklepień i malowideł. - Wyszły na piątkę z plusem - mówi Janusz Posadzy, proboszcz parafii. Fot. Parafia NMP KŚ  

Kapsuła czasu zostanie w tym roku zamontowana w kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Świata. Znajdą się w niej różne pamiątki, rysunki dzieci oraz życzenia laureatów, rozstrzygniętego w piątek (27 listopada), konkursu „Siedem życzeń dla miasta”.

„Mało korków, samochodów, by powietrze mieć bez smrodów” – to fragment życzeń dla miasta z okazji jego 777. urodzin, które napisała Katarzyna Orzechowska ze Stargardu. Jej życzenia oraz czwórki innych laureatów konkursu trafią wraz z innymi pamiątkami do kapsuły czasu. W gronie laureatów znaleźli się także Weronika Stankiewicz, Leokadia Fengler, Karol Hołownia i Agnieszka Dawicka. Wśród życzeń nie zabrakło odniesień do epidemii. „Miastu i władzom życzę zdrowia, by COVID-19 nie przeszkadzał w realizacji planowanych inwestycji!” – napisała Leokadia Fengler. „Niech jubileusz będzie inspiracją do kolejnych wyzwań dla miasta – m.in. tego życzy miastu Agnieszka Dawicka. Uczestnicy konkursu życzyli Stargardowi także dalszego rozwoju, zakończenia przebudowy Książnicy Stargardzkiej, pływalni, budowy Stargardzkiego Centrum Nauki, nowych inwestorów, aby mieszkańcy byli dla siebie życzliwi. Pełną ich treść można przeczytać na stronie miasta. Konkurs „7 życzeń dla Stargardu” zorganizowano z okazji 777. urodzin miasta.

- Za kilkadziesiąt lub nawet więcej lat przyszłe pokolenia stargardzian dowiedzą się, czego życzyli miastu mieszkańcy w 2020 r. – Piotr Styczewski, rzecznik prezydenta.

Laureaci konkursu otrzymają upominki. Ich prace znajdą się w kapsule czasu. Zostanie ona zamontowana w tym roku w kolegiacie, która przechodzi remont stulecia. Tam będzie czekała na otwarcie po wielu latach.

- Na razie nie wiadomo w którym miejscu kapsuła zostanie zamontowana - mówią urzędnicy. - Na razie poszukiwane jest odpowiednie miejsce.

(w)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Hejt stop
2020-11-29 09:56:49
„Mało korków, samochodów, by powietrze mieć bez smrodów” - oczywista, pani Katarzyna porusza się w mieście tylko pieszo lub ewentualnie rowerem?
ReyVaxYouTube
2020-11-28 12:04:54
to jest w bielsku???
ReyVaxYouTube
2020-11-28 12:04:54
to jest w bielsku???

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA