piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Otwarto halę gimnastyki sportowej

Otwarto halę gimnastyki sportowej [GALERIA]

Otwarto halę gimnastyki sportowej
Data publikacji: 2016-09-15 14:48
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:40
Wywietleń: 3846 155072

Szczecin ma najnowocześniejszą w Polsce salę do gimnastyki sportowej. W czwartek odbyło się jej oficjalne otwarcie, a w planach jest organizacja Mistrzostw Europy w 2019 r. Obiekt będzie głównie służył do treningów młodych gimnastyczek i gimnastyków, a także do zgrupowań kadry narodowej.

Sala treningowa do gimnastyki sportowej kobiet i mężczyzn powstała przy Zespole Szkół Sportowych przy ul. Małopolskiej. Kosztowała 6,2 mln zł, 42 proc. pochodziło z dotacji Ministerstwa Sportu, pozostałe 58 proc. zapewniło Miasto Szczecin.

- Jest to najnowocześniejszy obiekt w Polsce, który przede wszystkim będzie służył do treningów gimnastycznych dla naszej młodzieży - powiedział prezydent Szczecina Piotr Krzystek. - Te dzieci już od pierwszej klasy potrafią zadziwić swoimi umiejętnościami: chodzą na rękach, skaczą. Teraz będą mogły w świetnych warunkach te umiejętności doskonalić i zdobywać sukcesy.

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z OTWARCIA HALI

Licząca 1060 mkw. powierzchni użytkowej hala, to specjalistyczny obiekt treningowy do gimnastyki sportowej z zapleczem socjalno-sanitarnym i gabinetem odnowy biologicznej. Jest jedyną tego typu salą w Polsce dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań jak, doły asekuracyjne - ponaddwumetrowe doły w podłodze wypełnione pianką oraz rów gimnastyczny, pełniący rolę asekuracyjną. Hala jest wyposażona w poręcze, równoważnie i ścieżki batutowe. 

- To jest jedyna taka sala w Polsce, w dodatku wybudowana od podstaw. Nowatorskie rozwiązania są zasługą pomysłów dyrektora Dudy, który podpatrywał różne obiekty Europy. Teraz do Szczecina przyjechali dyrektorzy szkół z Gdańska, w którym powstaje hala i z Bydgoszczy, gdzie jest projekt, by obejrzeć szczecińskie zastosowania i wprowadzić je u siebie - przyznała Barbara Stanisławiszyn, prezes Polskiego Związku Gimnastycznego. - Będą się tu też odbywać zgrupowania i szkolenia kadry narodowej, przygotowywanej na Olimpiadę w Tokio.©℗

Elżbieta Kubera

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdj.: Hala robi wrażenie: specjalistyczna, bardzo nowoczesna i zbudowana od podstaw

Komentarze

Sportowiec
Mogliby także zadbać chociaż o remont innych obiektów sportowych, takich jak sala do szermierki.
2016-09-17 00:10:27
Nowy
sam jesteś bzdura
2016-09-16 13:47:06
Nowatorstwo?
Jakie bzdury, gdzie tu nowatorstwo. Jest kilka sam w Polsce w których są doły z gąbkami. Niektóre stoją od kilkudziesięciu lat... Propaganda pseudosukcesu.
2016-09-16 09:55:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”