Niedziela, 24 września 2023 r. 
10 szczecin
REKLAMA

Szczecin przygotowuje się do reformy oświaty

Data publikacji: 08 września 2016 r. 18:15
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:14
Szczecin przygotowuje się do reformy oświaty
 

Zakończył się cykl spotkań z przedstawicielami szczecińskiej oświaty związanymi z przygotowaniami miasta do reformy oświatowej. Koniczne będzie m.in. opracowanie nowej siatki szkół.

Przez ostatnich kilka dni Dyrektor Wydziału Oświaty Lidia Rogaś wspólnie z dyrektorami szczecińskich szkół pracowała m.in. nad wypracowaniem zmian przy rejonizacji szkół. Zarys sytuacji oraz sugerowane rozwiązania zostały przedstawione na specjalnej naradzie, w której wziął udział prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

- Wdrożenie reformy, a tak naprawdę przeorganizowanie całego systemu oświaty pokazuje z jak dużym wyzwaniem musimy się zmierzyć w najbliższym czasie. Przed nami wiele pracy, a także konieczność podjęcia wiążących decyzji, które rzutować będą na ostateczny kształt szczecińskiej oświaty – mówił podczas spotkania prezydent.

Zebrane dane zostaną teraz poddane analizie, po to aby w najbliższym czasie wypracować ostateczny kształt nowej siatki szkół w Szczecinie. Dodatkowo zgromadzone zostały również najważniejsze informacje o każdej szkole. Dane te posłużą do opracowania tzw. „karty szkoły”.

Zapowiadane zmiany w oświacie dotyczą wszystkich typów szkół oraz zasad i organizacji pracy w oświacie. Miasto podkreśla, że reforma wymagać będzie wielu przygotowań, ustalenia zasad dot. kwestii zmian etatów, przeprowadzenia rejonizacji i ustalenia sieci szkół. W zawiązku z tym przygotowało harmonogram działań przygotowujących do reformy oświaty. Zgodnie z nim na koniec września planowane jest wydzielenie środków na przeprowadzenie zmian w budżecie na 2017 rok. Na październik zaplanowano spotkania dyrektora wydziału oświaty z dyrektorami gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Planowane są również spotkania z rodzicami. Na styczeń przyszłego roku zaplanowane jest podjęcie uchwały dotyczącej sieci szkół. (k)

 Fot. Robert STACHNIK (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gość
2016-09-19 10:22:33
No niestety i tak samo było jak tworzyły się gimnazja. Nie wszyscy zredukowani nauczyciele mieli pracę.
Dzięki reformie likwidującej gimnazja
2016-09-08 18:29:06
tysiące nauczycieli straci pracę

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA