Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Otwarto dom z Wigorem

Data publikacji: 28 października 2015 r. 21:27
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:32
Otwarto dom z Wigorem
Na zdj.: Marta Giezek, dyrektor MOPR (od lewej), Piotr Krzystek, prezydent miasta i Joanna Łaskarzewska, dyrektor biura PCK w Szczecinie otwierają dzienną placówkę dla seniorów. fot. Dariusz GORAJSKI  

- Do tej pory większość z nas siedziała w swoich domach przed telewizorem, wychodziliśmy jedynie po zakupy, a w niedzielę do kościoła. Teraz mamy tyle zajęć, że wręcz brakuje czasu - mówi Alicja Jonsson ze Szczecina, jedna z trzydziestu osób, które korzystają z nowo otwartego w mieście Dziennego Domu "Senior - Wigor". - Oby było więcej takich miejsc dla starszych ludzi.

Dzienny Dom "Senior - Wigor" mieści się w dwóch lokalach w budynkach „Kwartału 23” Szczecińskiego TBS przy ul. Królowej Jadwigi. Działa od końca ubiegłego tygodnia, ale oficjalne otwarcie odbyło się w środę.

- Tu jest prawdziwy Zachód - chwali jedna z seniorek. - Mamy fitnessy, muzykoterapię, spacery, książki, gazety. Jest nawet psycholog i opiekunki z prawdziwego zdarzenia, cierpliwe, z odpowiednim podejściem do starszych ludzi, rozumieją, że my jesteśmy zapominalscy, czasem już trochę niedołężni. Mamy co jeść i pić. Codziennie dają ciepły obiad, są dokładki.

Gmina na utworzenie domu otrzymała ponad 144 tys. zł z rządowego programu "Senior-Wigor", prawie 119 tys. zł to wkład własny. Adaptacją i wyposażeniem pomieszczeń zajął się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Miał na to miesiąc.

Więcej czytaj w czwartkowym "Kurierze" i e-wydaniu

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Brawo Mopr
2015-10-29 04:50:53
Oby takich dyrektorów z nowatorską inicjatywą i konsekwencją realizacji więcej w tym mieście.
Seba
2015-10-28 23:52:26
Rozliczyć tego artystę pyszałka wraz z tym zgniłym układem. Sporo kasy wróci do szczecinian. I przegonić z Szczecina.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA