Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Muzeum z ofertą dla seniora

Data publikacji: 23 września 2015 r. 12:04
Ostatnia aktualizacja: 08 listopada 2018 r. 02:41
Muzeum z ofertą dla seniora
 

W czwartek, w szczecińskim Muzeum Narodowym, na specjalne darmowe oprowadzanie mogą przyjść seniorzy. O godz. 12, będą czekać tam na nich Monika Frankowska-Makała i Kinga Krasondębska, kuratorki wystawy „Magazyn Sztuki Dawnej – sztuka na Pomorzu od XII do XVII wieku”. Spotkanie odbędzie się w Gmachu Głównym przy Wałach Chrobrego, w ramach projektu eMeNeS_senior.

Seniorzy obejrzą najważniejsze zabytki sztuki pomorskiej, część kolekcji średniowiecznej i nowożytnej, czyli te eksponaty, które były prezentowane w Galerii Sztuki Dawnej przy ulicy Staromłyńskiej. Są wśród nich między innymi krucyfiks ze Stawna czy Pasja Chociwelska, skrzydła Poliptyku Stargardzkiego i niezwykle cenny Krucyfiks Kamieński, prezentowany tym razem w pozycji horyzontalnej, co daje niepowtarzalną okazję spojrzenia na niego z góry.

Oprowadzanie po wystawie to ledwie wstęp do całego weekendu z kulturą, czyli ogólnopolskiej akcji „60+kultura", realizowanej z inicjatywy Ministerstwa Kultury. W projekcie bierze udział 300 placówek kulturalnych w całej Polsce.

Kampania „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia i ma zachęcać do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym. Oferty przygotowane przez placówki uczestniczące w weekendzie seniora są różne, głównie - darmowe lub zniżkowe bilety wstępu. W Szczecinie udział w akcji biorą: teatry - Kana, Współczesny i Polski, Książnica Pomorska, Muzeum Narodowe i Opera na Zamku.

(kas)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: Krucyfiks Kamieński i cenne zabytki sztuki pomorskiej seniorzy mogą obejrzeć za darmo w Muzeum Narodowym


 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA