środa, 21 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Otwarte Meczowe Mistrzostwa Polski w Szczecinie!

Otwarte Meczowe Mistrzostwa Polski w Szczecinie!

Otwarte Meczowe Mistrzostwa Polski w Szczecinie!
Data publikacji: 2020-09-17 23:06
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-18 20:51
Wywietleń: 596 475403

W ten weekend w Szczecinie rozegrane zostaną Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Match Racingu, zaliczane do rankingu Puchar Świata World Sailing. Będzie to kolejna impreza z cyklu Polish Match Tour, a na starcie zobaczymy 12 załóg z Polski, Australii, Danii, Holandii i Wielkiej Brytanii!

Regaty odbędą się na jeziorze Dąbie Małe od piątku (18 września) do niedzieli (20 września). Wyścigi zaczynać się będą codziennie od godz. 10.00. Zakończenie regat planowane jest ok. godz. 16 w niedzielę. Bazą regat jest Centrum Żeglarskie w Szczecinie.

Najmocniej obsadzone regaty

To już trzecia impreza meczowa zaliczana do Pucharu Świata, która odbędzie się w Polsce w Szczecinie po przerwie spowodowanej wirusem COVID-19. Tym razem czołowi sternicy świata spotkają się na Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski. Szczecińska impreza będzie najmocniej obsadzonymi regatami dotychczas rozegranymi w roku 2020 na świecie zaliczaną do match racingowego rankingu Pucharu Świata. W pojedynkach 1 na 1 na wodzie zobaczymy m.in. najwyżej sklasyfikowanego polskiego sternika w rankingu World Sailing, szczecinianina Patryka Zbroję (pozycja 9). Wystartuje tutaj również aktualny Mistrz Polski Przemysław Tarnacki, zwycięzca obu szczecińskich sierpniowych regat meczowych (Turn It On Again Grade3 i Szczecin Match Race #pmt100 Grade2) oraz brązowy medalista zeszłorocznych Mistrzostw Polski Igor Tarasiuk. Do ścigania wraca po przerwie załoga Rafała Sawickiego, 2-krotnego meczowego Mistrza Polski i świeżo ukoronowanego Klubowego Mistrza Polski z YKP Gdynia, oraz Poza Polakami na wodzie zobaczymy bardzo mocne załogi z zagranicy. Na regaty przyjadą czołowi zawodnicy rankingu światowego Holender Jelmer van Beek (10 na świecie), Duńczycy Jeppe Borch (11 na świecie), Emil Kjaer (17 na świecie) oraz Brytyjczyk Matt Whitfield (21 na świecie).

Na starcie światowa czołówka

Ciekawostką jest start Sama Gilmoura z Australii, byłego Nr 1 na Świecie z sezonu 2017, który niespodziewanie wraca do ścigania meczowego. Ponadto, w załodze Australijczyka zobaczymy doskonałego Duńczyka Joachima Aschenbrennera, który jako sternik osiągał doskonałe wyniki w meczach i był sklasyfikowany na 6 miejscu w rankingu. Obaj mają bardzo bogate doświadczenie żeglarskie z najmocniejszych regat World Match Racing Tour.

Drugą ciekawostka jest start Davida Chapmana z Australii, który jest aktualnym triumfatorem Klubowej Ligi Mistrzów z 2019 roku (Sailing Champions League) a w tym roku zajął m.in. 2 miejsce w sierpniowych regatach Turn It On Again w Szczecinie.

Największą niespodzianką jest jednak udział słynnego Duńczyka Jespera Radicha, półfinalisty regat o Puchar Ameryki z 2007 roku, byłego Nr 1 na Świecie z 2002 roku, triumfatora wielu regat World Match Tour i regat grade 1 oraz uczestnika większości słynnych światowych imprez regatowych. Jego powrót do regat meczowych elektryzuje młode pokolenie żeglarzy meczowych a ta pokoleniowa konfrontacja na pewno będzie bardzo interesująca.

Transmisje na żywo w internecie

Z regat prowadzona będzie transmisja video wraz z komentarzem na żywo oraz wywiady z zawodnikami i analizy wyścigów, wszystko dostępne na profilu facebook www.facebook.com/polishmatchtour.

Partnerami regat są Miasto Szczecin, Sail – Żeglarski Szczecin, Pomorze Zachodnie oraz Harken, Centrum Żeglarskie Szczecin, NFUN Yachting, Super Yachts, Polski Związek Żeglarski i wodoaktywni.com, portal zeglarski.info oraz nowezagle.pl

Więcej informacji na stronie www.polishmatch.pl oraz na facebook i instagram.


(isz)

Fot. Gwidon Libera
 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie