Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Otwarcie nowego budynku hospicjum w Koszalinie

Data publikacji: 2019-04-07 09:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:36
Otwarcie nowego budynku hospicjum w Koszalinie
Nowy obiekt przyciąga uwagę na osiedlu Rokosowo. Wykonawcą rozbudowy Hospicjum w Koszalinie była miejscowa firma PBO Piotr Flens.  

Zarząd Hospicjum imienia św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie w sobotę (6 kwietnia) oficjalnie otworzył nowy budynek placówki przy ul. Zdobywców Wału Pomorskiego 80. Inwestycja kosztowała blisko 5 milionów złotych, a została sfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 i wkładu własnego hospicjum.

Rozbudowa zwiększy komfort podopiecznym i ich rodzinom. Realizacja projektu zapewni utworzenie 13 nowych miejsc dla pacjentów. Poprawie ulegną warunki do prowadzenia usług hospicjum domowego, co pozwoli na jednoczesną opiekę nad 28 osobami w okresie terminalnym choroby. To nie jedyne pożytki z nowo oddanego obiektu.

- Skonsolidowana została siedziba hospicjum - twierdzi Krzysztof Plewa, wiceprezes zarządu Hospicjum imienia św. Maksymiliana Kolbego. - W miejscu świadczenia usług medycznych będzie także biuro placówki, wypożyczalnia sprzętu i pomieszczenia dla wolontariuszy. Do tej pory oba budynki dzieliła odległość ponad dwóch i pół kilometra.

Unijne dofinansowanie zapewniło rozbudowę hospicjum, wyposażenie placówki w sprzęt medyczny i wdrożenie systemu elektronicznej dokumentacji medycznej.

Projektantem obecnego i nowego budynku koszalińskiego hospicjum jest Zdzisław Wawrzczak, architekt ze Słupska. Bliźniaczy obiekt opiekuńczy znajduje się również w Słupsku. Co ciekawe, inżynierowie niezbędne projekty branżowe: drogowe, sanitarne, konstrukcyjne i elektryczne dla hospicjum przygotowali za darmo. ©

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Nowy obiekt przyciąga uwagę na osiedlu Rokosowo. Wykonawcą rozbudowy Hospicjum w Koszalinie była miejscowa firma PBO Piotr Flens.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA